Божа воля і людські пожадання

Loading

Христос рождається! Дорогі браття і сестри у Христі новонародженому, у цю першу неділю після Торжества Різдва нашого Спасителя, ми згадуємо про втечу Йосифа, Марії і дитяти до Єгипту та мучеництво невинних дітей Вифлеємських, котрі стали жертвою царя Ірода(Мт 2:13-23).
У цій ситуації ми бачимо, як проявляються Божа воля і людські пожадання. Бачимо велику між ними різницю. Божа воля – це життя і збереження його, а людські пожадання часто погрожують життю і навіть його знищують.Страх Ірода перед втратою влади довів до того, що невинні діти постраждали. Хоч і Святе Письмо нас повчає, що всяка влада дана від Бога, але не кожен вчинок влади може бути з Божої волі і Богові угодний. Це виразно бачимо у вчинку безбожного царя.
Керівники є благословенними тільки тоді, коли вони розпізнають і виконують Божу волю.
Щось подібно до св.Йосифа, котрий був керівником своєї сім’ї. Св.Йосиф був відкритий на Бога і Бог йому відкривав Свою волю. Хто відкритий на Бога і виконує Божу волю, того і Бог охороняє від небезпеки і всякої напасті, того Бог провадить і керівник стає ведений Богом. Тому ціллю віруючих керівників – бути намісниками Бога на землі, тими, хто розпізнає Божу волю, передає іншим і дбає над її втіленням найперше у своєму житті.
Св.Йосип є прикладом доброго голови сім’ї, від якого залежала безпека Месії і доля родини. Його Церква називає ще Опікуном. Як бачимо його опіка була продовженням Божої волі.
Цей епізод нам чітко показує, що Бог може втрутитися в життя людини, але ні в якому разі порушуючи її свободу. Ця історія показує, що людина може перешкодити Богові у Його планах, але можуть бути інші люди, котрі відкриті на Бога, і вони можуть допомогти Богові втілити Свій задум. Як Бог дивиться на страшні вчинки людей? Може тепер запитаймося, як ми, люди, не розпізнаємо Божого голосу і не виконуємо Його волі?
Отож, дорогі браття і сестри, у цей різдвяний час задумаймося над тим, наскільки ми відкриті на Бога, на слухання Його голосу і на розпізнання Його волі.
Хай Бог береже нас від засліпленості через людські пожадання, які можуть довести навіть до великої трагедії, навіть до знищення людського життя.
Прояв в насильства і агресії у будь-якій формі насправді це є прояв безвір’я. Адже людина надіється лише на свої сили, забуваючи за Боже провидіння.Такі самовпевнені люди досягають “якогось” результату, але за браком благословення цей результат не буде мати доброго розвитку і продовження.
Остерігаймось бути “Іродами” у своїй сім’ї, на робочих місцях, особливо, коли поручається відповідальність влади-керівництва.
Просімо Бога, щоб серця наші і розум були очищенні “від усякої скверні”, щоб ми були чутливі до Голосу Божого провидіння і щоб ми стали виконавцями Його волі, як про це молимо в молитві: хай Буде воля твоя!

Залишити відповідь