Запитуватися і шукати відповді: Про чистоту серця і про наші цілі

Loading

Дорогі браття і сестри, пройшло два тижні для нашого навернення. Ми знову робимо цю духовну “зупинку”, щоб задуматися над нашим шляхом покаяння.
Цей піст ми почали із запитань до нашої совісті, що стосуються нашого духовного життя. Мали можливість минулого тижня запитатися у неї про справжню ціль нашого життя, про те, що є дійсно найважливішим в нашому житті, про те, що ми хочемо і про те, чи дійсно ми так живемо? Є різниця між хотіти і жити так?
Ми могли побачити, що відповіді були різними. Основне, щоб були правдивими! Адже, правда –  є основою для духовного життя, це як для дому фундамент.
Важливо побачити різницю між тим, що хочемо і тим, що дійсно є. Спостерігаємо за собою, аналізуємо  і бачимо, що саме наповнює наше життя. “По вчинках пізнаєте ” – вчить нас Ісус.
Спілкування із нашою совістю – пошук правдивих відповідей про нас і про наше.
У другу неділю Великого посту, коли згадуємо випадок про  чотирьох друзів (Євангелія від Марка 2:1-12), що зробили добре діло для немічного паралітика, запитаймося

чи в цілі нашого життя є присутні інші люди?

 

Нам знову потрібно шукати відповідь у совісті. Ціль нашого життя виходить від нашого серця, наших бажань і стремлінь.

Чисте серце – чисті бажання і чисті цілі, а гріховне серце – цілі будуть гріховними, навіть якщо зовні все буде видаватися благочестивим.
Ми можемо бути на служінні інших людей або використати їх у своїх цілях.  
Ми можемо допомагати людям, але якщо люди не згідні із нашими планами? Які емоції це викликає у нас за те, що вони руйнують НАШІ плани, НАШІ цілі. Ось так побачимо: хто кому служить і в кого які цілі?

В часі посту ми чуємо заклик про допомогу нашим ближнім, особливо тим, хто найбільше потребує цього.  
Можемо уявити з якою радістю цей паралітик дивився на своїх друзів. Ми також можемо отримати цей погляд радості, якщо у наших планах буде місце для доброти для наших ближніх.
Отож, чи є місце для ближніх у нашій цілі життя і яке це місце?
Мені все рівно, що хтось є в цьому світі, головне, щоб мені було добре?, або ж: Моє життя залежить від інших і мені все рівно, як мені живеться?

  • Яке місце займають інші у моєму житті?
  • Центральне? Живу за для інших …
  • Посереднє? живу, бо вони є …
  • Другорядне? живу добре, а іншим вже як виходить …

А чи можна жити разом і добре? щоб було добре разом … а ЯК?
В часі посту є можливість прислухатися до голосу нашої совісті і почути, що Бог хоче нам сказати. Яку ціль нашого життя Бог нам пропонує і який же шлях вказує до сповнення цієї цілі.

“Існую Я, тому що МИ існуємо”.
Антрополог запропонував дітям з африканського племені пограти в одну гру на спритність. Він поставив біля дерева кошик з фруктами і вигукнув, звернувшись до дітей: “Хто з вас першим добіжить до дерева, той матиме всі ці солодкі фрукти”.

Коли він зробив знак дітям почати забіг, вони дуже міцно зчепилися руками і побігли всі разом, а потім всі разом сиділи і насолоджувалися смачними фруктами.

Вражений вчений запитав у дітей чому вони побігли всі разом, адже кожен з них міг насолодитися фруктами самому до схочу.
На що діти відповіли: “Обонато”.  А хіба можливо, щоб один був щасливий тоді, коли всі інші сумні? “Обонато” на їх мові означає: ” існую Я, тому що існуємо МИ “.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *