Зло боїться молитви і посту

Дорогі браття і сестри, у Євангелії від Матея 17:14-23 згадується про випадок батька, який дуже вболівав за одуження сина опанованого злим духом. Апостоли не змогли допомогти і це мабуть був ще один болючий удар батькові, який мріяв про одужання сина. Можмео собі уявити, як ситуація пригітила чоловіка, що призвела до падіння, але не у відчай, а в молитві перед Спасителем.

“…Приступив до нього один чоловік і, припавши йому до ніг, каже: “Господи, змилуйся над моїм сином, …”

Чим більше трудностей у житті, тим більше має бути довіри до Бога
У хвилинах наших трудностей ми вступаємо ще й у духовну боротьбу. Адже окрім фізичного навантаження існують ще й невидимі трудності, які зачасту дуже виснажують людину.
Задумаймося: а звідки приходять наші надмірні трудності? Від інших людей? Він нас самих? Від обставин? Від гріховних наслідків? Він наших бажань? Якщо ми не визначимо причину, то важко буде і знайти правильне рішення: перетерпіти чи спробувати вирішити “в корені”, все зробити самим чи залучити інших?
Та попри все важливо ніколи не закриватися у своїх трудностях і залишатись на одинці. Ісус нам залишив пораду і настанову:

Просіть і буде вам дано, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам;; бо кожен, хто просить одержує, хто шукає знаходить, а хто стукає відчинять йому.

Ось і батько не зупинився, а йшов далі, шукаючи допомоги. Ісус поспішив на допомогу і зцілення сталось.
При цьому випадку посоромлені апостоли отримали ще й науку, а разом із ними і ми, християни, можемо повчитися наскільки важливо перебувати у молитві та пості, щоб не впасти у спокусу і захистити себе та інших від зла.
Про молитву
Твердження “Я молюся тоді, коли мені хочеться” схиляє людини до ризику втратити Бога, бо саме диявол відбирає бажання молитви і коли ти не маєш бажання спілкуватися з Богом, тоді з ким ти спілкуєшся, у кому знаходиш порятунок і утішення?
Про Піст
Світ схиляє нас до дієт та добрих діл, але часто це все робиться задля єгоїзму: властолюбства і марнославія, краси тіла чи ще чогось…. Християнський піст твориться задля любові до ближнього за принципом: віддаю від себе, щоб іншому було краще.
Ось, дорогі браття і сестри живімо у молитві і в постуванні, щоб захистити себе від зла і щоб побороти всяке зло, що можливо десь тай приховалось у наших сім’я, родинах, народі…

 

Залишити відповідь