Торжество Благовіщення у тиждень поклоніння хресному древу

в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа дорогі браття і сестри, торжество, яке ми звершуємо сьогодні Благовіщення випадає в цьому році в часі Великого посту в часі Хрестопоклінна тижніб вмш події об’єдналися в собі:  поклоніння Хресту Господньому і також вшанування і прослава Богородиці.

Сьогодні ми особливу увагу звертаємо на читання Святого Писання Апостола Луки, який так детально передає на нам важливу подію, коли ангел Господній звістив Пресвятій Богородиці про те, що Вона стане Матір’ю Спасителя. Слід звернути увагу на те, як завершився діалог між нею і ангелом. Марія сказала: нехай буде по слову твоєму.

 

Марія вчить нас бути уважними до того що каже Господь бути чуйними до тих слів, які ми приймаємо не тільки лише у свої вуха, але маємо зберігати у своєму серці. Потім її Син скаже: Блаженні ті, що слухають Слово Боже і зберігають Його. Марія нас вчить, щоб ми були відкритими до Божого поучення і тоді дивні і величні діла стануться в нашому житті. Щось подібно як Діва, яка породила сина. Щось подібне як проста дівчина, стала матір’ю всіх тих, які стали учнями її Сина. Щось подібне до того, як Марія прославленою явилася між всім жінками на цій землі.

Минулої неділі ми почули заклик Господній: Хто хоче йти за мною, нехай зречеться себе візьми свій хрест і йде слідом за мною. Це є добра вістка, яка зерна до кожного з нас: Хто хоче. Щось подібне трапляється із нами сьогодні. Ми стоїмо перед вибором: прийняти ці слова чи відкинути їх. Який вибір ми зробимо? Підемо за Христом або залишимося струдженими і обтяженими. а можливо навіть знищеними нашим щоденним життям. Пресвята Богородиця прийняла Боже Слово і зберегла Його у своєму серці. Які би Вона не мала випробування і хрести в своєму житті, та все ж Божою поміччю завершила Свій земський шлях і переставилась до неба.

Тому у свято Благовіщення ще раз і ще раз пригадаємо як Господь кожного з нас кличе до того, щоб ми були добрими християнами! Кличе нас до того, щоб ми добре несли хрест свого життя! Кличе нас до того, щоб ми своїх щоденних простих обов’язках змогли знайти радість спасіння.

Хай Господь Бог благословить нас у цьому Торжестві. Приготовляймося до наступної неділі, коли ми ще раз і ще раз будемо згадувати про Боже Милосердя і також будемо згадувати про те, як ми можемо наповнити цей світ Божим Милосердям через добрі діла.