Залишитися разом у труднощах, і буде чудо, як із чудом помноження хлібів

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, у Євангелії від Матея (Мт. 14, 14-22) ми згадуємо про чудо помноження хлібів. Але в загальному складається враження, що це було щось більше ніж помноження хлібів, щось більше ніж просто нагодувати людей, щось більше ніж вияв Божественної сили.
Запрошую вас поглянути на цю розповідь, як на жест спасіння людини, а краще сказати людськості.
Адже після спокуси першого гріха людина почала жити без Бога, безбожним життям. Це був перший досвід одинокості людина. Із кожним гріхом людина віддаляється від Бога і його задуми, віддаляється від ближнього свого і любові до нього. Таким чином має все більшу схильність жити одиноко, жити задля егоїзму і самовдоволення. Жити тільки для себе – це небезпека людина, яка у своїй одинокості втрачає все, маючи в той же час багато.
Людина задумана Богом, щоб бути в єдності із іншими, щоб творити зв’язок стосунків.
Читати далі Залишитися разом у труднощах, і буде чудо, як із чудом помноження хлібів

Чи часом у нас не було такої спокуси оправдовувати зло, злий вчинок? Відтак втрачаємо здатність бачити добро!

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, уздоровлення двох сліпих і німого біснуватого на може вражати не тільки у доброму вчинку Христа і милосердям над  стражденними людьми, як люди, котрі бажають звільнитися від зла можуть це зробити, але також подивляємо тих, хто, залишаючись переконаний у своїй правоті, стає приречений на погибель.
Це дуже безпечно стати лукавим, брехуном і перевертнем. Коли твої амбіції, гордість та інше не дозволяють тобі бути вільним і прийняти правду, але змушують тебе постійно викручуватись. Подібно до фарисеїв, котрі бачили явні чуда, але не приймали їх, гірше того – вони приписували це злій силі. Самі нічого доброго не робили і вводили ще інших у блуд.
Це дуже небезпечно стати подібними до них. Бачити одне, але не мати сміливості визнати, що так дійсно є!
у війні із Україною ми стали свідками великої брехні, як лідери вводять народ у заблудження і представляють все у викривленому світлі. Таким чином оправдовують тисячі невинних жертв. Читати далі Чи часом у нас не було такої спокуси оправдовувати зло, злий вчинок? Відтак втрачаємо здатність бачити добро!

Духовна боротьба є причиною війни, якщо не протистояти, тоді зло як зупинити?

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, у сьогоднішньому уривку Євангеліє від Матея (Мт. 8,28 – 9,1) ми згадуємо про зцілення двох біснуватих Ісусом. Це нам нагадує про битву між злою силою та Добром.
Ісус припливає до берега із миром, але зло проявляє себе у всій своїй показовій характеристиці. Найперше  навіює страх через крик і погрози, далі бреше і звинувачує неправдиво. Замість гостинності є вороже на ставлення. Замість відкритості є відкритий напад. І все для того, щоб приховати себе і свої злі наміри.

Вражає поведінка Ісуса спокійного, терплячого і водночас мужнього, визначеного.
Боротися зі злом – це найперше не спокуситися на його метод поведінки, не дозволити себе втягнути у його правила гри.
Коли злі духи попросили Христа, щоб вони увійшли у стадо свиней, то Христос послухав їх, немов задовільнив їхнє бажання. Але насправді це дозволило викрити правдиві плани того, що опанував душами бідних юнаків.

Читати далі Духовна боротьба є причиною війни, якщо не протистояти, тоді зло як зупинити?