Що ти хочеш?- а хіба не ясно?

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, роздумуючи над історією Єрихонського сліпця(Лк 18:35-43), запрошую вас звернути увагу на те, як Ісус очікує ясності від самого потребуючого, того, що попросив його допомоги, ставлячи зустрічне запитання: “Що хочеш, щоб я тобі зробив?” Дивним є це запитання. Адже видається ясним що, коли людина-жебрак просить милості, то що тут не зрозуміло? Чи у цьому криється глибокий зміст?
Жебрак є прикладом віри?
Єрихонський сліпець – це той, котрий мав ваду фізичну, але не зупинився на цьому. Він не став забутим і влаштував собі життя добре наскільки зумів.  Велика заслуга його, що він не бездільнічав, не закрився у собі і не залишив суспільства людей, а просив милостиню.
Бездіяльність – це велике зло у житті людини, що знищує саме життя.
На перших сторінках Біблії ми зустрічаємо вже перші заповіді Божі: “і працюватимеш ти…” Тому праця – це умова виконання Божої заповіді, яка веде до спасіння.  Не можна бути без праці! І навіть, якщо таке трапиться через втрату роботи, через вік, через стан здоров’я і т.д. ми НЕ МОЖЕМО БУТИ БЕЗДІЯЛЬНИМИ! Адже беззайнятість веде до байдужості до життя, до шкоди у суспільстві, до депресії і розпуки, доведуть до смутку і самознищення.
Якщо ми добровільно не займемо свій час, тоді його спокусливо займе інший, який буде схиляти нас до гріховної зайнятості, до марнування часу, до себезнищення. Хто віруючий, то не опускає рук, той не складає рук у бездіяльному очікуванні, адже це означає смерть. Недаремно наші предки завжди складали руки покійникові, щоб показати його бездіяльність.

Віруючий йде завжди до кращого
Сліпець жив на милостині інших через оправдання своєї фізичної вади. Припускаємо, що йому цього вистачало на життя, але все ж таки не давало повноти життя. Його не полишала мрія бути іншим, осягнути краще! Саме тому Ісус, коли почув прохання: “Господи, змилуйся наді мною!” відразу запитав: “Що хочеш, щоб я зробив тобі?” Звучить немов дивне запитання, але не завжди ми можемо зрозуміти, що дійсно людина нас просить. У даному випадку: просить, щоб Він дав їй на прожиття, чи дарував ЖИТТЯ? Щоб зробив зміни у житті, чи щоб залишив усе, як було?

Для нас часто стає проблема в тому, як допомогти людині
Що саме потребує від нас той, що просить помочі: хоче, щоб ми просто підтримали його стан, в якому перебуває пожаліли, поспівчували чи хоче змін? Якщо змін, то потрібно найперше віри і чітких дій.

“Господи”, – сказав сліпий, – “щоб я прозрів!” Можливо для багатьох це була несподівана відповідь, але це була відповідь віруючої людини. Сліпий хотів змін! Віра твоя спасла тебе – сказав Ісус.

Тому й не дивно, що “І вмить прозрів той і пішов за Ісусом, славлячи Бога.”

Віруючий – це той, котрий хоче змін! Ти належиш до віруючих християн? Чи належиш до іншої конфесії?

 

Залишити відповідь