Не буває людини повністю поганої, завжди у ній є частинка доброти, молосердя…але, куди вона скерована?

Loading

Дорогі браття і сестри, уривок із Єванглеії від Лк 13:10-17 підкрреслює наскільки є велика Божа Любов до людини, що ставить добро для людини вище усіх законів, навіть тих, які стосуються Бога. Робимо висновок, що Божі закони створені для людини, а не людина створена, щоб лише виконувати їх.
Бог є милосердний і відкриває Своє милосердя, як добрий батько перед своїми дітьми, щоб в Його обіймах ми відчули захист, темплоту, ніжність, любов.
8 грудня з волі Папи римського Франциска розпочинаємо Святий Ювілейний рік Божого Милосердя під гаслом: Милосердні як Отець.
Це особливий час, щоб пригадати про важливу рису нашого Бога – милосердя, щоб відчути милосердя на собі, щоб донести це милосердя іншим.
Милосердя – це лік для зранених гріхом, це цілюща пожива для тих, хто вже обезсилився гріхом, це зцілення від невиліковних недуг, що вимучили людину.
Вступаючи у цей різдв’яний піст, ми маємо можливість зробити шлях наближення до пережиття Різдва Христового, як вияв Божого Милосердя в Єдинородному Сині, що народився від Пречистої Діви Марії задля Спасіння людства.
Бог забажав виявити Свою любов у Сині.
Все, що робив Ісус, все було зі Святої Волі Отця. Сьогоднішні роздуми над чудом жінки виявляють Божу любов, яка порушує святі приписи. Це не означає, що нам дається дозвіл ма сваволю і переступ законів Божих. Тут є заклик виявити милосердя до потербуючих. Адже в кожному законі є винятки. Ці винятки мають бути не з причини корупції чи іншої вигоди, а з причини Любові до страждущих.
Сьогодні Ісус робить порівняння, що стосовно нашої особистої вигоди ми спокійно дивимось на порушення справедливості, але чомусь не бачимо реально потребуючих. Тварина мала право на милосердний вчинок, а чому людина – ні?
Рік Божого милосердя є для нас роком, в якому нас закликають подивитися довкола і побачити потребуючих, що дійсно потербують милосердя.
У святому торжестві “Введення Богородиці” згадуємо Марія, яку називаємо Матір’ю Милосердя, адже сама була народження як вияв милосердя, ціле життя прожила свято служачи Божому милосердю. Так надхнені такими чудовими прикладами, ми прикликаємо на кожного з нас Боже Милосердя і самі будемо старатися знаряддям в руках Його.