Це добре, що думаєм: ”що ж буде завтра?”, а ще краще подумати: ”що буде, якщо прийде кінець?”

Loading

Дорогі браття і сестри, уривок із Єванглеії від Луки 12:16-21 оповідає нам притчу про самодостатнього господара, ціллю його життя було те, що не бути залежним ні від кого та ні від будь-яких обставин. Він хотів мати певність у майбутньому заради забезпечення себе матеріальним добром.
Що ж тут дивного?
Адже ментальність цього світу, яка закликає нас постійно думати про те, що буде завтра спонукає нас НАКОПИЧУВАТИ, щоб якимось чином врятувати себе від гіршого.
Так, це правда, що ми живемо в непевному світі, де не знаєш, що ж буде завтра із економікою, політикою, природою та врешті ми самі не знаємо, що ж буде з нами. Бо в один момент все може рушитися: робота, дім, добробут, навіть добрі відносини із рідними.
Ми завжди стаємо перед вибором: на кого покласти свої сподівання, кому довіритися, до кого стати залежним
Коли ми покладаємось на матеріальні речі, то ми дуже ризикуємо, навіть якщо бачимо успішний початковий результат. А що буде потім? Не забуваймо, що багатіти матеріально можна тільки тоді, коли комусь буде менше, тобто за рахунок інших. Чи можуть стати всі багатими на цій землі? А бідними? Парадокс? Ні – реальність. А якщо ми повністю довіримось матеріальності, то охолоне наше людяність.
Покласти надію лише на себе?
Багато наших заробітчан поклали себе в жертву задля добробуту своїх сімей. Це геройський вчинок: хочу забезпечити своїх дітей, щоб не мучились так, як я? З часом ми переконались, що цьому забезпеченню може не бути й кінця. Але здоров’я, сили, час і все решта вже не повернути. Тому той, хто себе надмірно виснажив і втратив своє здоров’я, а може й життя, той усвідомив, що наші людські сили вичерпуються. А людина, яка постійно себе тримає у стресі – виснажується. Ось знову крах. І на кого покладатися?
Покладатися на Бога і на Його Царство
Щоб матеріальне добро не стало шляхом до гріха, а шляхом спасіння, пам’ятай:
Бог все створив і всім управляє! Бог дає блага матеріальні для ВСІХ людей, а не тільки для вибраних.
Бог дає тобі скарби і таланти, не тільки лише для тебе і твого задоволення.
Бог дає тобі матеріальне добро і воно є повністю твоє, але завжди будь готовим поділитись і залишити його іншим.
Бог дав цей цілий світ для тебе, для мене, для нас, а також задля тих, хто прийде після нас!
Бережи те, що Боже, як своє і пам’ятай про інших, що це також для них!
Будьмо потрібні один одному.
І тоді буде не тільки душа наша веселитися, а ми усі разом