Ділa милосердя повертають нам втрачений Образ Милосердя!

Дорогі браття і сестри, ось ми розпочали Святий Піст Діл милосердя. День за днем, добрий вчинок за добрим вчинком! Це важливо малими кроками йти дорогою до святості. Ця дорога завершується в Божому Царстві, Царстві Отця. У цьому царстві будуть лише діти Божі. Кожна дитина подібна до батьків. У Божому Царстві будуть ті, котрі подібні до Бога
Каже святитель Іван Золотоустий: Бути милосердними означає бути досконалим! Я скажу краще: бути Богом! Тому що виконується і здійснює божественна дія. О, яка це велика цариця, Милосердя; вона робить людей схожими на Бога . (Hom. IV in Epl. ad Philipp.)
У часі Посту ми по-особливому запрошені вшановувати ікону написану Духом Святим – це людину. Ми запрошені берегти себе від усього, що може знищити в нас Образ і Подобу Божу! Що може заплямити, запорошити, знівечити.
Після гріха людина втрачає здатність бути милосердною – це її віддалює від подібності до Бога. Коли ми грішимо, ми ісповідуємо зло і відвертаємося від Бога.
Ось, у цей час Божої благодаті ми запрошені до діл милосердя, щоб відновити впалий у нас Божий Лик.
Робимо діла милосердя і ми наповнюємося Божою благодаттю, яка заповнюєї порожнечу в нашій душі. Якщо не будемо робити діла милосердя, будемо наражати себе робити щось інше і це “щось інше” буде гріховним вчинком, можливо прикритий якоюсь “добротою”.
У час Святого посту маємо особливе запрошення допомогти ближньому нашому повернути лик Божої дитини, нагадати про Милосердного батька, про Дім Отця, де ти завжди будеш бажаний і очікуваний – це Божа благодать, що покриє тебе Своїми обіймами.
Тому, відкиньмо вчинки темряви і зодягнімся у Світло, щоб нести це Світло серед цього світу. Дивлячись на наші обновлені Лики, можуть побачити Обличчя Бога, Бога, котрий виявляє Свою присутність і через нас недостойних, адже у немочах наших виявляється Божа велич. Визнаймо свою неміч і сповнімся Божої ласки творити діла милосердя, де ми би не змогли, не хочемо, не можемо, але в Бозі, котрий укріплює наші сили духовні і тілесні, все буде можливо.