Йди за мною, бо я йду за Христом

Дорогі у Христі браття і сестри, свята Церква нам надує про цю коротку історію (Мт.4.18-23) про покликання учнів Христа, з якої розпочалась велика історія Спасіння людства.

Однією із особливостей проповіді є голосити Слово Боже 
Тобто люди на землі стають голосом Бога, який промовляє Вічні Істини людським голосом.
Це дуже велично і дуже відповідально. Адже, проповідуючи Боже слово, не можна говорити свої особисті ідеї та вчення, та ще й прикриваючись Богом. Щоб говорити від імені Бога, потрібно: пізнати Бога, пізнати Його Слово і в Його імені повторити почуте він Нього. Хто пізнав Бога, повірив в Його Євангелію, той своїм життям може лише це засвідчити.

Ісус закликає апостолів до наслідування: Ідіть за мною.

Ми і в народі так говоримо: слова заохочують, а приклад потягає. Ісус не випадково вживає цей заклик, щоб пішли за Ним, адже, живучи з Ним, можна навчитися багато, а особливо розвіяти небезпечні сумніви, пізнати як це бути святим, сповнити Божу волю чи спастися від гріха.
Не раз чуємо про те, що важко прожити у стані Божої ласки, без гріха, згідно заповідей. Якщо поспостерігаємо, то зауважимо, що це може говорити той, хто у своєму житті не жив із святими людьми, не мав прикладу до наслідування, до кінця не довірився Богу.
Так стається у всіх життєвих справах, коли не покажуть як це робиться, думаєш це дуже складно, але, якщо вмілий вчитель покаже, тоді все стає простішим.
А звідси  і запитання: якщо тобі видається християнське життя складним, то:
чи ти маєш кого наслідувати,
чи маєш духовного наставника,
чи ти бачиш приклад святості?

Особлива пересторога батькам, хресним, та активним членам Церкви!

Діти, молодь, дорослі і всі ті, хто наближаються до духовного життя потребують ЯВНОГО прикладу християнського життя. Потребують таких, хто би сказав: йди за мною, бо я йду за Христом!