Хай Бог тебе благословить

Перша молитва “атеїста”

Розділ: Цікаві історії. Написав о.Віталій ~ 16 Жовтня, 2008. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

Пізнього вечора священик вертався з церкви до дому. Події дня час від часу пригадувались йому в пам’яті. Він робив висновки і припущення про те, як пройшов цей день і про те, що можна змінити у завтрашньому дні. Деколи ці думки нагадували розмову. Він немов радився з кимось. Але нікого не було видно поруч нього. Психологи би це назвали якось по медичному, а він це називав молитвою.
Ці молитовні думки перебив один юнак, що просто стояв на вулиці. Вони були давно знайомі і часто бачились просто так, але ніколи не було нагоди до розмови. Та сьогодні вітер повіяв у їхню сторону.Без «добрий день» молодик відразу вистрілив: «Докажи мені, що є Бог. Я атеїст! Докажеш – повірю».
«Чесно кажучи, ти невчасно» – подумав духовний пастир – «Але, що поробиш? У мене робочий день не має графіка. Значить це буде надовго. Доказати існування Бога??? – це найважча тема, а основне, що ти сам її деколи не розумієш. Деколи сам маєш сумніви… і це найважчий момент в історії твого життя.»
Не знати, чому священик цього вечора не хотів дискутувати: може дійсно був втомлений, і не мав сили сперечатися про те, що не можливо доказати, а можливо сам Бог змилосердився над ними двома і одного, і другого обдарував доброю думкою. Все закінчилось дуже просто.
Духовний пастир відповів: ” З такими запитаннями звертайся до самого Бога, я лише його слуга…”
Гордуватий юнак, який мав на по-готові кілька гарячих аргументів просто не сподівався такої відповіді і ні один із аргументів тут був недоречний.
Зробивши крок вперед, священик додав:” Пробач, але дійсно втомлений… і тобі порадив те, що сам роблю, коли маю ту саму проблему, що й ти. Бувай… Хай Бог помагає…”
Священик ще не знав, що то сам Святий Дух промовив його устами, і цього вечора станеться перша молитва “атеїста”, можливо не така вже і канонічна.. повна претензій і вимагання доказів… та все у цій молитві було сказано щиро із проханням, із зверненням до Бога… Психологи би це назвали якось по-медичному… а він по деякому часі назве це першою зустріччю із Богом.
Хочеш повірити? Розмовляй з Богом!
Слабне твоя віра? Вернися до молитви!
Хочеш, щоб повірили інші? Не заступай дорогу Богу!

1 відгук

  1. oksana

    Моя подруга повернулась декілька днів тому з Меджугорії. Вона, надзвичайно освічена, талановита та успішна особистість, сумнівалась в вірі і запитувала себе чи дійсно існує Бог, критикуючи церкву та Божі заповіді. Сповідь та духовні практики були для неї закриті теми. Вона пережила події, які, каже, не є від цього світу і ще неможе докінця зрозуміти повного їхнього значення і сьогодні постила на хлібі та воді. Я просто в захопленні, що Бог може за тиждень так перемінити людину. Вона розповіла історію:
    Один священик з Америки не любив сповідати людей і вважав це за непотрібну річ. І тому сів в самій останній сповідальниці, сподіваючись, що ніхто не зайде. Дивно, бо саме в цей момент підійшла жінка, яка все своє життя в розпусті провела і немогла більше боротись з тягарями гріхів. Священик, як він потім пояснив, не міг зрозуміти що з ним відбувається, мав страх перед вислуханям гріхів і боявся щось пояснювати, але в в цей момент усі люди побачили як Ісус стояв посередині, поклавши руки на обидвох. Покаяння, прощення і навернення отримали обидвоє….
    Моя подруга висповiдалась, бо переконалаcь, що в цей момент не священик присутній.
    Тільки Господь сам може нас навчити, коли ми просимо…

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.