Заповді любові – це як повітря для життя!

Євангелія від Матея 22:35-40
35  І от один із них, законоучитель, спитав його, спокушаючи: 36  “Учителю, котра найбільша заповідь у законі?” 37  Він же сказав до нього:
“Люби Господа, Бога твого, всім твоїм серцем, усією твоєю душею і всією думкою твоєю: 38  це найбільша й найперша заповідь. 39  А друга подібна до неї: Люби ближнього твого, як себе самого. 40  На ці дві заповіді ввесь закон і пророки спираються.”
Закон дається для того, щоб був загальний порядок.  Закон – це не прорада, а незрушний і зобов’язучий наказ. Обов’язковий до виконання.
Та все ж коли йдеться про заповіді Любові, тоді розуміємо, що примусити виконувати їх це навіть недоречно. Адже насильна любов – це хіба любов?
Любов завжди має бути бажаною. І коли, хтось каже, що йому важко любити, тоді та вимушена любов не буде вже любов’ю, бо не буде походити від серця.
Бажання любити народжується в серці людини, у глибині її душі. Можемо зауважити, що всі ми потребуємо відчути на собі любов і любити інших.
Любити і бути любленими. Любов стає зв’язком взаємних добрих відносин. Ти любиш і тебе люблять – як це прекрасно!
А як це боляче, коли у відповідь нема любові. Як важко жити, коли тебе не люблять і ти не любиш. Які тоді важкі відносини між людьми.
Коли любиш Бога, тоді не зможеш жити і діяти всупереч Його любові.
Ісус відкрив нам Бога, як Батька, Люблячого батька, котрий хоче, щом ми відчули Його любов, відчули, що ми люблені, що здатні самі любити інших. Тому наша любов – це не якась вигадка чи чуттєвий інстинк – це відповідь на Божу любов.
Заповідь любові стає явною, видимою у ділах людини. Тут виявляється пошана до всього, що є Божим: задум Творця, природа і весь світ, людина і все, що її оточує.
Заповіді любові до Бога і до ближнього є основою для всіх інших законів як у Церкві, так і поза Церквою. Ці заповіді мають бути в основі життя християнської сім’ї.
Ось тому, коли до нас приходить трудність: як поступити в тій чи іншій ситуації, то найперше маємо пригадати дві заповіді любові і вже зробити так, щоб виявилась Любов до Бога і ближніх.
Коли приходить вибір: любити чи не любити, тоді пам’ятаймо, що без любові загинемо, бо любов як повітря.

Є любов – є життя.