Бажав він бачити Ісуса, хто він, але не міг … але зустрів!

Дорогі Браття і сестри у Христі, із початком читання Євангеліє про зустріч Закхея митаря та Ісуса(Луки 19, 1-10.) ми розпочинаємо приготування до Великого посту. Запрошую вас до особливих роздумів над цією зустріччю, котра може нам допомогти краще зрозуміти важливість нашої особистої зустрічі з Ісусом.
Найперше можемо зауважити особливу цікавість грішного чоловіка, яка зустріла ряд труднощів: “Бажав він бачити Ісуса, хто він, але не міг із-за народу, бо був малого зросту.” Він доклав зусиль, бо бажання було дуже сильним. Він продовжував свої пошуки, а милостивий Господь пішов йому назустріч.
Ця історія нам нагадує про те, що зустріч людини і Бога має бути найперше бажаною обома: Богом і людиною. І це бажання має перерости у пошук. Адже пошук поєднує у собі внутрішнє бажання і конкретні дії. Завершується цей пошук зустріччю із Ним, а далі ця зустріч породжує знайомство, що в свою чергу переходить у тісні відносини, які можемо прирівняти до дружби, до родинності.
Роздумуючи над зустріччю Закхея і Христа, ми можемо зауважити як мало Господь говорив до Закхея, радше Закхей перериває цю тишу, щоб сказати те, що він відчув в ту мить: Він потребував переміни. І ця переміна мала початися від нього самого, від його цінностей життя, задля чого він думав, що живе. Закхей згадує про матеріальне багатство, яке він здобув нечесним шляхом і яке напевно що приносило йому відчуття щастя, але тепер він хоче перемінити його у діла Милосердя.
Бути багатим чоловіком того часу означало в певній мірі бути благословенним, люди відчували, що Бог їх любить і тому дає можливість мати багато. Але що стається із багатим Закхеєм? Маючи все, він усвідомлює свою бідність, бо не відчував любові.
Любов не можна купити, неможливо насильно здобути, зманіпулювати. Любов можна лише відчути і пережити. Тепер ми розуміємо, що цікавість зустріти Ісуса була насправді викликана бажанням бути любленим. І це глибоке бажання було в повні задоволене при зустрічі із Спасителем.
Тому Закхей більше не потребує штучної любові у матеріальних благах, Він зустрів правдиву любов, що спонукає любити також інших.
Ця зустріч Закхея і Бога показує як важливо зустріти правдивого Бога, а не надуманого самим собою.
Кожна людина, яка народжується відчуває потребу зустріти Бога, але потім ця потреба може бути задоволена фальшивим пізнанням образу Божого.
Тут і виникає запитання: якщо ми молимося до якогось надуманого божка, то чи наша молитва може бути почута правдивим Богом? Почутою? Мабуть, що так – Бог все чує! Але чи ми будемо відкриті прийняти відповідь від правдивого Бога? Бо коли ми молимося до якогось штучного божка, то ми вже наперед очікуємо від нього такої відповіді, яку ми хочемо, і якщо такої немає, то ми думаємо, що Бог нас не чує. Насправді це ми глухі.
Живий правдивий Бог нам дає відповідь завжди. Вона може бути всупереч до нашим здогадок і ілюзій, але вона є!
Саме зустріч із правдивим Богом перемінює серце людини і дозволяє їй відчути правдиву любов. Ніщо в цьому світі не замінить зустрічі з правдивим Богом, ніякі матеріальні блага і радості не замінять того, що людина може пережити від постійної присутності в обіймах люблячого Отця, Сина і Святого Духа. Готуймося до посту, до особливої пори пізнання і пережиття Божої Любові.