Різдво – стати свідками Таїнства Воплочення, де Боже і людське поєднуються

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, ще кілька днів залишилось до Торжества Христового Різдва і сьогодні свята Церква запрошує нас до приготування пережиття цієї знаменної події.
Найперше хочу звернути нашу увагу, що у сьогоднішньому уривку (Євангеліє від Матея 1, 1-25.) ми часто чули дивний вислів, що один породив іншого: “Авраам породив Ісаака” і т.д. У цьому є глибокий зміст, що пригадує нам про початок шляху віри, коли Авраам дав духовне життя своєму сину, а той передав своєму і так віра передавалась з покоління в покоління.
Можу з впевненістю сказати, що багато з нас стали немов Авраам: зустріли Бога, повірили в Нього і тепер передають це духовне життя своїм дітям. Як це прекрасно, коли ми творимо цей духовний родовід! Як це знаменно, коли через нас проходить Боже благословення і залишається на дітях, які у свою чергу передадуть своїм дітям.
Таїнство воплочення
У цій розповіді про духовний родовід ми можемо зауважити, що цей вираз не стосувався Ісуса, його ніхто «не породив». Він сам родився від Марії та Духа Святого. Ця пасивна дія показує особливість приходу Месії.
А з духовної сторони слід зауважити, що від Авраама до Йосифа був людський шлях віри, особистого досвіду зустрічі з Богом. А Ісус, Син Божий, Воплочений Бог, не потребував цього людського досвіду, адже Він Сам був завершенням цього Шляху зустрічі Бога та людини, бо він Сам став Боголюдиною, тобто Богом і людиною водночас.
Це таїнство Воплочення недосяжне людській логіці, бо закони природи та людського мислення були порушені. У цьому Таїнстві ми можемо стати лише учасниками, свідками Чудесного життя.
Таїнство Воплочення запрошує нас залишити свої роздуми і стати учасником Таїнства
Ось на прикладі Йосифа, який був праведний чоловік, але його праведність могла привести до того, щоб не зіславити, відпустивши Марію, що була вже вагітна. Тобто не робити нікому нічого злого. І що би тоді сталось?
Лише втручання Ангела у сні та запрошення Йосифа стати учасником Таїнства, тобто стати учасником не свого задуму, а Божого, дозволило Марії не залишитись одинокою із Дитятком.
Ось тому, дорогі браття і сестри, Торжество приходу нашого Спасителя – це для нас чергове запрошення, щоб ми стали учасниками Божого задуму, свідками Таїнства Воплочення, коли Боже і людське стає єдиним задля Спасіння людства.
Відповідно доречним у час приготування слід звернути увагу: як це Таїнство звершується у нашому особистому житті? Чи часом ми не живемо в цій роздвоєності на молитві – одні, а в роботі – інші, перед Богом – одна поведінка, а перед людьми – інша?
Ісус приходить поєднати: а як ми стаємо продовжувачами цієї єдності ?
Як ця єдність передається з покоління в покоління, як ми продовжуємо наш духовний родовід?

Хай Бог благословить нас у цей Таінственний час і залишаймось в єдності, де би ми не були в цей час, як єдина Церква, об’єднана велика духовна родина!