Церква нас запрошує подивитись на хрест і побачити, наскільки ми уподібнені до жертвенної любові,

Loading

Слава Ісусу Христу! дорогі браття і сестри у Христі, у неділю після торжества Воздвиження свята Церква нас запрошує продовжити вшановувати і звертати нашу увагу св.Хрест, який на днях ми виставили посеред храму.

Цього року хресне знамення для багатьох стало дзеркалом їхнього життя, відображення всього того, що переживає людина, котра стала жертвою агресії і насильства, несправедливого приниження і неповаги до цілого народу.

Все це зазнав Спаситель і цим уподібнив себе до всіх страждущих, а наш народ у свою чергу тепер уподібнив себе до Нього.

І тут стають близькими слова: “Коли хто хоче йти за мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій та йде слідом за мною”. Слова, які була сказані після того, як апостол Петра хотів виконати свою волю в супереч до волі Божої. Він відохочував Христа від його спасительної місії. Цим поставив під сумнів волю Божу. На це Ісус дуже різко відповів, прирівнюючи Його до сатани, тобто до ворога.

Така ситуації показує, що дуже легко спокуситися і стати слугою зла, будучи дуже близько до добра. Показує приклад Сина Божого, який в усьому хоче виконати волю Отця і не мати жодного компромісу із злом.

Ця війна нам показала наскільки потрібно бути визначеними і вірними, бо кожне загравання із злом з часом буде мати дуже нищівні наслідки.

Як у війні, на великому  фронті, так і в духовній боротьбі маємо бути обережні, щоб не спокуситись і не прислухатись до голосу спокусника. Який постійно нас буде спокушати виконати свою волю. Багато конфліктів починається саме з цього, що немає бажання зректись себе, чомусь виникає страх зректись себе, свої бажань. Може сильно захопились тваринними інстинктами дбати лише за себе? Щоб перебороти таки страх, слід мати любов, жити в надії і вірити. Хто цього не має, той має тільки себе і тому думає тільки про себе.

Щоб любити, вірити, надіятись слід найперше відвернути свою увагу від себе самого і скерувати на іншого. скерувати свою увагу настільки, щоб виникло бажання наслідувати Його, уподібнитись до Нього.

Якщо би ми всі це зробили, то би всі були відбитком Ісуса, не тільки страждучого, але Ісуса люблячого, Ісуса милосердного, жертвенного, Воскреслого і вічного!

Ось тому Церква нас запрошує подивитись на хрест і побачити, наскільки ми уподібнені до жертвенної любові, бо хрест для нас – це не просто місце смерті, це знак добровільної жертвенної любові. тому наші воїни під цим знаком і благословенням боронять свої сім’ї, боронять нас із тобою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *