Лише двоє могли розпізнати Бога у святому місці. Чому?

Loading

Дорогі Браття і сестри у Христі, від Великого торжества Різдва Христового вже минуло 40 днів і свята Церква закликає нас об’єднатися у спогаді особливої події – це внесення Ісуса до Храму Господнього, який був лише єдиним і був у м.Єрусалим.
Ця подія серед християн отримали назву Торжество Стрітення.
Тому що в часі, коли вносили Ісуса Христа до храму, відбулася зустріч. Можемо сказати довгоочікувана зустріч. Це було відчутно із сказаних слів старця Симеона: “Нині можеш відпустити слугу твого Владико за твоїм словом у мирі”.
Така велична подія, як прихід Бога в людському тілі до свого дому – храму Господнього, описується Євангелистом Лукою у дуже скромний спосіб.
Адже замість урочистої зустрічі зі сторони священства та віруючих людей Св.Лука нам сповіщає лише про двох осіб: про Старця Симона і про пророчицю Анну.
Тут немає жодного применшення. Просто в Домі Господньому лише двоє осіб змогли розпізнати у маленькому дитяті Воплоченого Бога. А інші далі робили свої священні справи, жили своїм життям і далі продовжували очікувати прихід Месії.
Ось так ця подія нас спонукає до роздумів про те, що ми також можемо хотіти зустрічі з Богом, але чи зуміємо Його розпізнати у теперішніх обставинах?

Старець Симеон і пророчиця Анна зуміли побачити Спасителя і пережити зустріч із Ним
Знаємо про них мало. Та все ж з короткої розповіді дізнаємось, що Симеон був “праведний та побожний, очікував утіхи Ізраїля, і Дух Святий був на ньому.”
Інколи люди ставлять під сумнів присутність Бога у житті людини, бо вони не відчувають Його присутності. Але бачимо, що Симеон та інші праведні люди розпізнали Бога і зустріли Його. Грішність людини стає на перешкоді розпізнання Бога. Відкинувши грішність, що засліплює людину, людина зовсім по-іншому починає бачити світ, відкриває присутність Бога там, де раніше гріх засліплював.
Симеон був відкритий на Святого Духа, Він прийшов Духом у храм, Дух Святий був на ньому і в Дусі він промовив пророцтво. Ця постійна згадка про Святого Духа невипадкова, вона відкриває нам просту істину, що ті, хто відкритий на Святого Духа і є ведені Ним, ті можуть пережити присутність Бога. Адже це Дух відкриває, а не людські зусилля чи знання.

Щось подібного сталось із праведною жінкою. Пророчиця Анна надійшла тієї години. Ні раніше, ні пізніше, а саме вчасно. Це або випадковість, або діяння Святого Духа.
Слова, що описують цю жінку дають відповідь:  “вона не відходила від храму, служачи Богові вночі і вдень постом та молитвою.” Знаємо, що її доля не була такою простою. Вдова і правдоподібно убога, але водночас та, яка була відкрита на присутність Бога у своїй нелегкій долі. Ця праведна Анна дає нам добре свідчення людини, котра служачи при храмі, творячи молитву і постячи, зуміла розпізнати і зустріти Бога.

І все ж не перестає дивувати той факт, що ці дві особистості, єдині, котрі розпізнали у святому місці Господа цього Дому.  Що прихід Бога до своєї земної обителі був дуже скромним і тихим. Це вказує на те, що Бог усе зробив, щоб були близько людини і щоб людина у простоті зустріла Його і пізнала Його Любов.

А що вам допомагає розпізнати Божу присутність у вашому житті? Як ви йдете до Дому господнього, що відбувається з вами у святому місці?

Залишити відповідь