Зі святом вас «Жінки християнки», дорогі сестри у Христі!

Loading

Сьогодні святкуємо 2 Неділю по воскресінні – Неділю Мироносиць.
Згідно звичаю тіло померлого мало бути помащено пахощами. Це була остання честь тілу померлому. Для жінок Нового Заповіту це була остання можливість виявити пошану і любов, до Учителя, котрий змінив їхнє життя.
Вони йдуть до гробу, знаючи, що апостоли налякані і замкнені в домі чогось чекають. Йдуть до гробу і знають, що камінь великий і їм буде не під силу його відкотити. Щось штовхає їх робити крок за кроком, відкидаючи думки про страх і про непевне майбутнє.

Що могло бути тією рушійною силою?

Любов до Учителя і віра! Заради любові і віри можеш зробити все. Бо де любов, там немає страху і де є віра, там немає переживання.

Будучи із Христос, жінки Нового Заповіту запалали любов’ю до Спасителя і довірились Йому. Саме тому жінки Нового завіту – це особливі жінки! Не думаю, що ми знайдемо місце у Євангелії, де би було написано, що вони сперечались між собою, чи із Христом, або ж ставили під сумнів слова Учителя. Дуже часто згадуються, що апостоли та інші впадали у різні дискурсії, але не жінки, учениці Христа! Бо ці жінки вміли слухати і наслідувати!

Саме вони у своїй простоті йшли до Христа, щоб віддати останню шану, і саме їх було послано до заляканих апостолів, щоб звістити їм радісну новину. Господь доручає їм першу воскресну проповідь!

Ці мироносиці повинні стати прикладом для кожної жінки-християнки. Слухання, довіра, вірність обов’язкам, покора, велика любов до Бога – це ознаки правдивої віри жінки Нового Заповіту!

Вітаємо всіх мироносиць

Вітаємо вас, сестри у Христі, котрі всім серцем возлюбили Господа Ісуса Христа, котрі служите Йому і навчаєтеся, слухаючи Його святі слова. чинете Його волю, звіщаючи про те, що Бог живий!

Ви як і жінки-мироносиці не боїтеся ворогів Господа і всюди стараєтеся бути поруч з Ним. Ви першими приносите звістку про Його воскресіння. Багато церковних осередків, братств та інших церковних груп були засновані жінками. Багато людей завдяки вам отримала звістку про те, що Бог є живий і перебуває з нами. Ваше свідоцтво віри – це є продовження проповіді, яка ще почалась Новозавітніми жінками у перший день воскресіння.

Слід зауважити, що наші предки не знали жіночого дня 8 Березня. Тисячоліттями із року в рік у день жінок-мироносиць чоловіки поздоровляли своїх дружин, брати — сестер, сини — матерів.

Це свято нагадує нам про високе призначення жінки-християнки – бути свідком радості воскресіння, про великий дар бути матір’ю — милосердною і всепрощаючою, матір’ю духовною.

Тож зі святом, дорогі жінки, сестри, матері. Нехай ваше Благочестя засіяє серед нас і дивлячись на вас зуміли прийняти проповідь, що Христос воістину воскрес!

Марка 15,43-16,8.

Залишити відповідь