Хай Бог тебе благословить

Збірка дописів за Січень, 2022

Той, хто пережив правдиву зустріч, той завжди буде пам’ятати її

Дорогі браття і сестри у Христі, вже третю неділю ми згадуємо про зустріч Христа із потребуючими людьми. Спочатку ми згадували про багатого юнака, потім про Сліпого, який сидів край дороги Єрихону, а тепер згадуємо про зустріч із митарем Закхеєм вже в самому місті.
Всі зустрічі наштовхують на думку, що спасіння цих людей залежало від зустрічі із Спасителем.
Кожна людина, яка приходила до Христа, мала свою особливу потребу у спасінні, але не кожен прийняв її. Минулого разу ми звертали увагу на слухання. Пригадуємо, що уважне слухання впливає на наше життя. І саме ми вибираємо кого будемо уважно слухати і відповідно вибираємо того, хто має вплинути на наше життя.
Також ми звертали увагу на те, як можна обманювати людину, яка з нами спілкується, через лукаве, тобто неправдиве слухання. Така лукавість не приносить користі нікому: ні тому, хто говорить, ні тому, хто слухає. Тому нам потрібно остерігатися у нашому повсякденному житті подібної лукавості, щоб це не позначилося на наших стосунках із Богом. Ті, котрі не вміють чути ближнього свого, як вони почують голос Божий? Якщо вони не є уважні до ближнього свого, тоді як вони можуть бути уважні до Бога?
Ми фізично можемо бути перед людиною, але внутрішньо можемо бути закритою перед нею і можемо, навіть, її виключити із свого життя.
Ось, живе людина з нами, спілкується з нами , зустрічається з нами, але насправді не є з нами, бо живе у своєму закритому світі. Водночас ми можемо зробити з нею щось подібне – можемо її виключити із нашого життя, не пустити її у наш світ, або ж ізолювати її від інших.
Звичайно, що на це ми маємо багато оправдуючих причин і навіть логічних пояснень, а інколи говоримо, що це  для добра всіх. Але це так є в дійсності? Прочитати все »

Ти ходиш до церкви чи до храму?

Коли у нас запитаються: Що для тебе є церква? Як ти розумієш це слово?

Ми можемо шукати відповіді у Катехизмі та в інших розумних книжках, можемо пошукати відповіді в інтернеті. Тоді ми зустрінемось із різними Богословськими технічними термінами, які не будуть такі легкі до сприймання, а інколи від них може бути просто холод нерозуміння: а що цим хочуть сказати? У кожному випадку, це не буде наша відповідь. 

Бо наша відповідь знаходиться, найперше, в нас у серці і її в ньому потрібно віднайти. Чи вона буде правильна чи неправильна, точна чи наближена до точності, а,може, навіть і неправильна, але вона буде нашою. Бо саме в нашому серці є все те, що ми пережили в минулому і все те, що відчуваємо зараз. 

Чому так важливо знати нашу особисту відповідь?  Прочитати все »

Я тебе слухаю, але я тебе не чую

Бог дарував нам дар спілкування не тільки із Ним, Творцем, але також, щоб ми мали можливість спілкуватись між собою, між творіннями.

Адже спілкування єднає, збагачує, допомагає людині жити у взаємній любові. Цей дар слід берегти і розвивати. Що ми й намагаємось робити.

Кожна сім’я, відчуваючи відповідальність за це перед своєю дитиною від самих перших днів, або ще й в утробі матері, спілкується із дитиною. Яка велика радість приходить, коли дитина реагує на наші звуки, жести, слова, емоції. Ще більша радість настає, коли дитина не тільки реагує, але ще й відповідає нам у подібний спосіб.

Звичайно, що у садку і в школі, серед друзів та просто при зустрічі із випадковими людьми спілкування відбудеться по-різному. Завжди будуть такі особи, котрі намагатимуться впливати на наше життя через спілкування з ними. Когось будемо слухати, а когось – ні, хтось залишить свій слід у нашій свідомості, а хтось просто зникне, не затримавшись у нашій пам’яті ні на мить.

Від кого чи від чого це залежить? Прочитати все »