Кого слухати? Роздуми у ПЕРШУ неділю Великого Посту

Loading

Роздуми у ПЕРШУ неділю Великого Посту

Зустрів Филип Натанаїла і сказав до нього: ” Ми найшли того, про якого писав Мойсей у законі і пророки – Ісуса, сина Йосифа, з Назарету. Натанаїл сказав йому:” Що доброго може бути з Назарету?” Мовив до нього Филип:” Прийди й подивися”.

У сьогоднішній історії ми чуємо про те, як зустрілися двоє людей: Филип і Натанаїл.
Один із них посилався на Святе Писання, кажучи : “Ми найшли того, про якого писав Мойсей у законі і пророки – Ісуса, сина Йосифа, з Назарету.” Він ділився радістю, що зумів розпізнати у людині Месію, того, про кого було написано у Святому Письмі. Це означає, що він уважно читав Боже Слово і зумів його використати у своєму житті.

У цій історії також ми згадували про іншу людину, про Натанаїла, котрий сказав: “що доброго може бути Назарету?”
Така репліка на почуте від Филипа була людською думкою. Він повторив те, що говорилось народі. В цій репліці є скрите приниження, неповага, погорда інших. Читати далі Кого слухати? Роздуми у ПЕРШУ неділю Великого Посту

Останній день землі – це страшний суд чи розподіл небесної спадщини

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, минулої неділі, коли ми роздумували над тим, як батько хотів бути із своїми синами, а діти мали різні спокуси, щоб тримати на відстані батька.
У нас залишилося відкритим запитання: а чи зайшов старший син до хати? Чи сімʼя обʼєдналась? Чи брат зустрів брата?

Обоє синів для батька були дорогими і батько поважав вибір кожного з них. Так і для Бога свобода людини є найбільшим знаком любові до свого творіння.
А вже від кожного з нас залежить чи ми цю свободу використаємо на добро для себе, на добро для ближніх і на славу Бога, чи ця свобода стане для нас добровільною погибеллю.
У розповіді про Останній суд, про останню зустріч всього людства чітко вказано, що вибір кожного буде пошанований у вічності. Хто вибрав за життя добро, той вічно буде у небі із тими, хто чинив добро на землі.
Читати далі Останній день землі – це страшний суд чи розподіл небесної спадщини

Батько хотів бути із дітьми, а діти?

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, слухаючи історію “Про Батька і двох синів”, нам пригадуються історії наших сімейних стосунків. Ми можемо підтвердити, що не завжди вони ідеальні, є труднощі і після трудностей є радість, або смуток.
Історія про цю сім’ю поєднала у собі і радість, і смуток. Складається враження, що ця історія немов незавершена, бо хочеться, щоб другий син таки зайшов до дому і залишився з рідними, щоб всі були разом.
А для цього йому потрібно перемогти себе, свою невдоволеність, свої переконання і врешті перестати бачити батька як ворога, а навпаки – підтримати  батька!
Старший син був переконаний, що батько помилився, зробив те, що не мав би зробити.
Старшому синові не сподобалось, що батько дозволив брату повернутись до дому, не сподобалось, що “блуднику” було повернено все, що втратив, натомість йому “вірному” не дісталось нічого.
Але мабуть те, що найбільше не сподобалось це те, що було свято, що була радість, що він побачив батька щасливим у такому несправедливому і нерозумному вчинку! Читати далі Батько хотів бути із дітьми, а діти?

Лише двоє могли розпізнати Бога у святому місці. Чому?

Loading

Дорогі Браття і сестри у Христі, від Великого торжества Різдва Христового вже минуло 40 днів і свята Церква закликає нас об’єднатися у спогаді особливої події – це внесення Ісуса до Храму Господнього, який був лише єдиним і був у м.Єрусалим.
Ця подія серед християн отримали назву Торжество Стрітення.
Тому що в часі, коли вносили Ісуса Христа до храму, відбулася зустріч. Можемо сказати довгоочікувана зустріч. Це було відчутно із сказаних слів старця Симеона: “Нині можеш відпустити слугу твого Владико за твоїм словом у мирі”.
Така велична подія, як прихід Бога в людському тілі до свого дому – храму Господнього, описується Євангелистом Лукою у дуже скромний спосіб.
Адже замість урочистої зустрічі зі сторони священства та віруючих людей Св.Лука нам сповіщає лише про двох осіб: про Старця Симона і про пророчицю Анну.
Тут немає жодного применшення. Просто в Домі Господньому лише двоє осіб змогли розпізнати у маленькому дитяті Воплоченого Бога. А інші далі робили свої священні справи, жили своїм життям і далі продовжували очікувати прихід Месії.
Ось так ця подія нас спонукає до роздумів про те, що ми також можемо хотіти зустрічі з Богом, але чи зуміємо Його розпізнати у теперішніх обставинах? Читати далі Лише двоє могли розпізнати Бога у святому місці. Чому?