Бeз слухання, довіри і особистих зусиль ніякої зміни не буде

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, радість, якою наповнюємось від зустрічі із живим Богом, Воскреслим Христом, може стати діяльною радістю, тобто такою, яка надихає нас стати радісними свідками для інших. Але що робити, коли нас пригінічують різні труднощі і забирають від нас геть стан духовної радості? Що робити, коли деякі проблеми далі тягнуться  роками не вирішуються?
Перше, що спадає на думку, що “тут щось не так”! І якщо далі так продовжувати, то чи щось само зміниться?
Читати далі Бeз слухання, довіри і особистих зусиль ніякої зміни не буде

Ми проповідуємо Христа воскреслого!

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, сьогодні уривок Євангелії від Марка є говорить і про смуток, і про радість, Слухаючи про смерть і погребення ми ми засмучувались, а слова ангела: “Він воскрес! Його немає тут” викликають у нас радісні емоції.
Чомусь цього не сталось із мироносицями, вони легко наповнились смутком, але не прийняли відразу радості.
Це нагадує нам про те, що нам чомусь легше співчувати тим, хто у смутну і наповнитись такими емоціями, але залишається важким розділити радісні емоції і вийти із смутку,
Можливо через те, що ми маємо багато практики розділяти смуток, а мало практики поширювати радість?
Христос не хоче, щоб його учні залишались у смутку, бо смуток це ознака присутності гріха, а радість – це благодать.
Христос хоче, що ми проповідували не тільки Його розпʼятого, але також Воскреслого! Читати далі Ми проповідуємо Христа воскреслого!

Христос вмер за нас і воскрес для нас!

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, радість від Воскреслого Христа нас наповнює надією на воскресіння кожного, хто довірився Йому.
Христос вмер за нас і воскрес для нас!
Так, все сталось для нас і задля нашого спасіння! Щоб ми жили спасенні тут на землі і, щоб Христос нас супроводив до раю, як це вміло показано на іконі Зшестя до Аду.
Сповнені цією надією, стаємо ще більш відкриті до інших, щоб нести цю надію іншим і свідчити нашу віру в Бога живого!
І хоч диявол та інші нас переконують про смерть Бога і про життя “без Бога”, ми продовжуємо свідчити про те, що Бог живий!
Свідчимо, що і наше життя оживлюється через віру в живого Бога. Йому хочемо довірити наше теперішнє зруйноване життя і наше відновлене майбутнє, яке очікуємо, як очікуємо воскресіння з мертвих.
Тепер, у продовж 40 днів, ми будемо звіщати про воскресіння, кажучи: “Христос воскрес!” Немов пригадуючи один одному про те, що Ісус подолав смерть! Він живий!
І будемо підтверджувати, кажучи: Воістину, тобто “насправді” воскрес!
Як Ісус 40 днів об’являвся своїм апостолом, утверджував їх у вірі, тепер і ми будемо 40 днів пригадувати про воскресіння Христа і підтримувати наших братів і сестер у вірі. Читати далі Христос вмер за нас і воскрес для нас!

На завершення Великого синодального посту і на початку плодів покаяння перед Пасхою

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, за тиждень Великдень.
Це вже другий Великдень у час цієї ганебної агресії. Це вже вдруге завершуючи Великий піст, набираємось сили від Страждуючого Христа і сповнюємось надії на воскресіння, на перемогу світла над темрявою.
Інколи ми підупадаємо знесилені, інколи дезорієнтовані, не знаючи кому вірити, кого слухати, інколи ми просто спокушені, стаємо жертвою зла і зранені спокусами відчуваємо приближення своєї погибелі.
Але ніколи останнє слово не може бути за злом!
Бог – це Той, хто першим промовив і Той, хто завжди зуміє промовити до Нас! Нехай саме Його слово буде для нас остаточним! Читати далі На завершення Великого синодального посту і на початку плодів покаяння перед Пасхою