Священик, котрий не перестав бути священиком

Loading

Бачити священика у церкві – це звично і правильно. Бачити священика біля церкви, в якій і двері закриті і людей довкола немає – це вже привертає увагу і спонукає до думки: що то щось сталось? Хіба може щось статися із священиком дивного? У них все просто: служать Богу всюди і повсякчас.

Жінка, котра мала ключі від церкви, затрималась вдома і відповідно із запізненням прийшла до церкви. Біля дверей храму побачила священика, котрий стояв обернений обличчям до дверей і щось шептав.
Підійшовши до дверей, жінка покірно попросила вибачення, що затрималась і змусила священика чекати.

Добрі очі поглянули ласкаво на жінку, а потім рука повільно потягнулась до губ, які поцілували чотки. Отець духовний підморгнув і тихо промовив: “Все добре. Не турбуйтеся. Я ні на кого не чекав. Це Бог на нас завжди чекає. І врешті нам, священикам, завжди є чим зайнятися. Духовні жертви можемо приносити і в храмі, і поза храмом.”

Жінка була здивована такою відповіддю, адже вона ще пам’ятала одного священика, який часто акцентував: “я священик тоді, коли є біля престолу, а так, я є проста людина”. Вона хотіла щось у відповідь заперечити, але в глибині серця відчувала, котра відповідь є дійсно правильною.
Одного дня вона побачила священика на зупинці. Він стояв дивився в далечінь, очікував автобуса і його уста щось тихо шептали. Вона поглянула на людей, які теж стояли і чекали на свій автобус. І тільки вона знала, що зараз у цій життєвій суматосі відбувається тихе принесення духовної жертви священиком, котрий не перестав бути священиком, не перестав нести благословення, не перестав священодіяти.

13 коментарів до “Священик, котрий не перестав бути священиком”

 1. Справді, радіє душа, коли ти бачиш священика, який є тим, ким покликав його Господь завжди і всюди:) і так само кожен мирянин повинен свідчити своїм життям про живого Ісуса, бо це і є покликання християн!

 2. Дивно.
  Ні не ситуація дивна. Дивно те, що для священника котрий написав статтю це стало відкриттям. Чомусь робляться відмінності між священником і людиною. Як памятаємо Аарон (перший первосвященник) першим і зрадив Господа після присяги йому, коли вивели народ ізраїльський з Єгипту, він спорудив золотого тельця. Не має відмінності між священником та людиною, тому що закон Божий – для всіх. І якщо священник молиться то це не повинно ставати якоюсь диковинкою, так само як і в випадку якщо молиться звичайна людина. Всі ми люди і всі робимо помилки та це не значить, що це комусь дає на щось поблажку.

 3. Постійна молитва, про яку не одноразово наголошував Христос це не легка справа, але яку ж радість і благодать відчувають люди, які впровадили це в практику!!! Поможи нам Господи у МОЛИТВІ!!!

 4. До Vasyl_D:
  Можливо ви не правильно мене зрозуміли.
  “Жінка була здивована такою відповіддю, адже вона ще пам’ятала одного священика, який часто акцентував: “я священик тоді, коли є біля престолу, а так, я є проста людина”.” –
  Тут свідоме протиставлення одних священиків іншим. Хто кращий, хто гірший. А подається священик, який відрізняється своєю побожністю, що виявляється в диковинку для людей (в даному випадку для жінки). Не обовязково показувати на диявола, щоб людей привертати до Господа. Диявола і по житті вистачає. Як завжди ІМХО.

 5. до Igor Flysta
  У мене склалося враження, що у Вас якась затаїна образа на усіх священиків. Без сумніву, що вони не ангели безтілесні, але що зробили ми з вами (окрім виявляння їхніх помилок, слабкостей і критикування їх за це), щоб вони були кращі? Ви особисто скільки свого часу посвячуєте за добрих священиків?

 6. Є люди, які засвітяться і світять завжди,
  а є люди, які засвітяться і зразу ж гасяться.
  Для чого або чому ми ходимо до церкви?..
  1.Задовільнити себе?(або угодити собі)..?
  2.Задовільнити Бога?, якщо задовільнити Бога…(або угодити Богові), перше питання відпадає.

 7. До Slava_4R:
  відповім вам: затаєної образи немає, хоч і слід від образи священиком залишився. Просто я по іншому поглянув на священиків. Не з поганої сторони, ні в якому разі. Лише реально, як на людину. Довіряти людям я не звик, так як по житті лише в цьому переконувався. Люди бувають лицемірними, а священики теж люди. Із всього я прийшов до висновку, що людина лише сама може прийти до Господа і відкритись йому – без посередників. Та я також дуже поважаю священиків, котрі своїм ділом і молитвою показують приклад, як жити. На жаль таких одиниці, тому на інших ні рівнятися ні поважати їх не можу. Сподіваюся ви мене правильно зрозумієте, тому не хочу, щоб цей спір далі продовжувався. Це лише моя думка та мій досвід. Я вірю в Господа, ходжу до церкви та молюся, можу повірити в священика, та повірити в священиків не зможу, напевне, ніколи.

 8. Отче Віталію, а чи варто Вам писати про священиків. У Вас дуже багато цікавих і глибоких роздумів, проповідей, … та коли мова заходить про священослужителів, то Ви якось завуальовано, даруйте, хочете їх в чомусь виправдати. Погоджуюсь, що за священиків потрібно молитись, та писати про них, думаю, не варто, щоб не сіяти суперечок поміж людей. Підтримую Igor Flysta стосовно його думок, а особливо, що цей спір буде недоречним і не зовсім коректним.

 9. На мою думку варто і треба писати на всі теми . Скільки людей – стільки і думок , але на то й дана нам церква щоб розяснювати і показувати істину. А щодо священиків , то й ап. Петро сам тричі відрікався від Христа .За того другого священника ми не вправі судити , можливо він й не правильно учинив , шо так відповів жінці , а можливо та жінка заслужила на таку відповідь і такого священика … Хто знає , можливо і я тут щось неправильно пишу , але мені шкода тих людей які розпускають плітки про священиків ( будь то правда , чи ні ) . Якщо і напрвду щось таке з священником трапилось , то не треба про це всім теревенити , а молитися за нього , як за брата ближнього що є ранений… А те що Вам не приємно про це говорити – ще не привід для закриття цієї теми. Такова моя думка , прошу пробачення якщо когось образив , нічого такого не мав на меті…

Залишити відповідь