Різдво Богородиці – це також відповідь на прохання тих, хто уповає на Господа

Різдво Пресвятої Богородиці є великим Торжеством, що входить у дванадцять найбільших свят Церкви.  Саме це свято нам пригадує те, що Господь, щоб прийти на землю для спасіння людства, мав народитися як звичайна людина.
У Нього мала бути мама, через яку Він мав отримати фізичне тіло і яка мала би бути Його опікункою. Це не могла бути будь-яка людина, це мала бути вибрана особа.

Стала вибрана також і через батьків
Марія, мати Ісуса народилась у м.Назареті. Її батьками були праведні і благочестиві Йоакима та Анни.
Єпіфаній говорить: «Йоаким — значить приготування для Господа, і від Йоакима приготувався храм Господа, тобто Пресвятая Діва Марія; Анна — благодать, і тому Іоаким і Анна одержали благодать через зачаття від них благословенної Діви».
По батькові Діва Марія походить від роду царського, по матері — від архієрейського, і таким чином Вона вінчана славою і честю; славою — бо виросла від кореня царського, честю — бо виросла з архієрейського роду.
Щоправда ці праведні люди дожили до глибокої старості і не мали дітей. Вони дуже сумували через це, часто молилися Богові і просили Його, щоб дарував їм дитину. І при цьому дали обітницю: коли в них народиться дитя, то вони віддадуть на служіння Богу у храм. Після довгих чекань і молитов Господь відповів на молитву праведників. У них народилась дочка, яку назвали Марією.
Маріям – це сповнення надії усіх народів
Передання каже, що так назвав її Ангел, який сповістив про її народження. «Марія або Маріам, — говорить святий Єпіфаній, – означає Володарка і надія. Так і сталось. Вона народила Господа, який є сподівання народів». «Марія, ставши Матір’ю Творця, — говорить святий Іван Дамаскин, — дійсно стала володаркою всіх народів».
Згадуючи народження Пречистої Марії, маємо пригати здійснення обітниці, даної Богом нашим прародичам в раю. Бог обіцяв послати людям Спасителя і так сказав до змія-диявола: «Я покладу ворожнечу між тобою і жінкою, і між твоїм потомством та її потомством. Воно розчавить тобі голову, а ти будеш намагатися вп’яcтися йому в п’яту». (Бут 3,15).
Благаючий погляд і прохання Адама і Єви, котрі просили про повернення до Раю, а вслід за ними і прохання цілого людства, було сповнене в народженні дівчинки Марії. Її народження стало ще одним доказом : хто уповає на Господа, той не посоромиться (Пс. 30.2).

Ми є живі свідки цієї події, коли ведеться ця духовна боротьба між послідовниками зла і наслідниками Божого Царства. Злий дух як і колись, так і сьогодні всіма силами намагається віддалити нас від Бога та, відповідно, від раю, пропонуючи нам інших божків та інший “рай”.
Злі сили стараються вжалити нас…  У цій боротьбі витримає лише той, хто буде уповати на Бога до самого кінця.

Один коментар до “Різдво Богородиці – це також відповідь на прохання тих, хто уповає на Господа”

  1. Мне посчастливилось праздновать два праздника в один день: Рождество Богородицы и рождение моего старшего сына Федора. К сожалению, оба мои сына не верят в Бога и в церковь не ходят. Вот уже больше десяти лет я пою в церковном хоре и молюсь за моих сыновей. Я не навязываю им моей веры и не заставляю их ходить в церковь, т.к. сама когда-то была рьяной атеисткой. Мне до глубины души жаль. А факт остается фактом. Я верю, что мои молитвы будут услышаны и мы все вместе соберемся в церкви на Божественную литургию и будем молиться и прославлять нашего Господа Иисуса Христа. У нас бывают дискуссии на тему веры в Бога, бывают моменты, когда я не могу им объяснить всего и мне кажется, что я просто еще слаба. Увлечение моего младшего сына тяжелым рок-металлом, тревожит меня. Потому что литературу, которую я нашла у него, меня просто обескуражила. Дух сатанизма проступает в каждом слове. Мои беседы и моя тревога за сына не угасли. Молюсь усердно и рьяно. Стараюсь быть реальной. Иногда срываюсь и просто скандалю. Как трудно бороться с сатаной. Сколько мудрости и терпения надо проявить, чтоб спасти душу самого дорого для тебя человека. Часто обращаюсь за советами к моим духовным наставникам и они мне помогают. Стараюсь проявлять максимум терпения к сыну, ищу удобный случай , чтоб рассказать о жизни какого-нибудь Святого. Как бы подчеркивая тем, что и Святые имели проблемы в жизни. На все воля Божья. Но пока я жива, я буду молиться о спасении грешных душ и о спасении душ моих детей.

Залишити відповідь