Христос – це світло, яке просвічує кожну людину.

Loading

Наш Спаситель Ісус Христос є Світло. Він просвічує людину аж до самої глибини її душі. На те Він прийшов, щоб бути світлом для кожної людини, щоб просвітити її життя і наповнити його ясністю.
Його ще називали Учителем, хоча Він був більше ніж «учитель», який лише передає світло науки, адже Він був податель і джерело усякої просвіченості і мудрості.

Це Світло прийшло у світ і внесло Ясність там, де була плутанина нерозуміння і темрява гріховності. Зустріч із Світлом творила зміну. Він, Незахідне Світло, нічого не знищував, а упорядковував, нікого не відкидав, а кожному знаходив призначення. Творив з усього гармонійний лад.

Якщо щось не було на своєму місці, то упорядковував, а що мало бути першим і не було, то докладав усіх зусиль, щоб порядок відновився. Що було відкинутим на сторону і забутим, Він привертав увагу і акцентував на його важливості. Христос сколихував людину і цілий суспільний лад. Навіть, неторкане – релігійні звичаї і традиції, мали бути переглянуті. Так повертався мир у серці людей, для яких ставав «каменем спотикання».

Повірити Богу і піти за Світлом – це світлий шлях спасіння до вічного життя.

Це світло просвічувало кожного, хто виходив на зустріч

Світло освічує те, до чого дотикається промінь світла, але, якщо буде приховане, то далі буде перебувати у темряві. Так є також із людьми. Якщо людина виходить із своєї темряви гріховності, тоді йде на зустріч світлу і просвічується. Важливо вийти із темряви і заплутаності.

Багато зустріли це світло через просту зацікавленість, через пошук чогось не звичного, через труднощі і невигоди життя. Хтось сам зробив крок, а комусь допомогли зробити цей перший крок. Хтось боявся, що при світлі викриється все, а хтось лише цього бажав. Адже, де темрява, там життя нема.

Зустріч із Світлом для багатьох була глибоким і болючим розчаруванням. Засліпленість створювала ілюзію, неправду про реальне життя, а правда приносила душевний біль, який переходив у цілющі ліки визволення від усякої залежності до діл темряви. Так поступово мир Божий торкався затемнених сторін життя і зникав неспокій, страх, відчай.

Твоя зустріч із Христом

Хто перебуває із Христом, той не може заперечити своєї зустрічі із Ним. У це сьогоднішнє свято, Стрітення Симеона із Месією, згадаймо той час, коли ми зустріли Христа і Він сколихнув наше життя, коли рухнули принципи та ідеали, і як віднайшлися правдиві незрушні істини.

Згадаймо: як в нашому людському житті сталась перша зустріч і чи були наступні зустрічі? Із кожною зустріччю ми глибше можемо пізнати Бога і Його Світло може все більше прийти до глибин наших душ. Саме тому просвічення має бути постійним.

Нехай це світло просвічує сторінки нашого незнання майбутнього і наших споминів минулого, нехай творить ясність наших думок і залишає простоту мислення. Нехай ми завжди будемо прагнути ясності і простоти.

В природі спостерігаємо, що після темряви знову приходить "схід" сонця – саме це ми називаємо новим днем.

Залишити відповідь