Хай Бог тебе благословить

Бути второпними, щоб не запізнитися із своєю добротою

Розділ: Духовні роздуми. Написав о.Віталій ~ 26 Липня, 2013. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

Євангеліє: Матея 25,1–13

Десять дів  побрали каганці свої, та й пішли зустрічати молодого. П’ять з них, узявши каганці, не взяли із собою оливи. А мудрі набрали оливи в посудинки разом із своїми каганцями. А коли забаривсь молодий, то всі стомилися чекати,задрімали й поснули. А опівночі крик почули: “Ось молодий, — виходьте назустріч!” Схопились тоді всі ті діви, і каганці свої запалити хотіли, але у нерозумних дів олива вся вигоріла, і мовили вони до мудрих : “Дайте нам із своєї оливи, бо наші каганці ось гаснуть”. Мудрі ж відповіли та сказали: “Щоб, бува, нам і вам не забракло, — краще вдайтеся до продавців, і купіть собі”. І як вони купувати пішли, то прибув молодий; і готові ввійшли на весілля з ним, — і замкнені двері були. А потім прийшла й решта дів і казала: “Пане, пане, — відчини нам!” Він же відповів : “Поправді кажу вам. — не знаю я вас!” Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години, коли прийде Син Людський!

З притчі про цих дів ми розуміємо, що заклик Господній “пильнувати” і бути готовим до зустрічі не можливо виконати без прикладу мудрих дів. Вони зуміли передбачити майбутні потреби, зуміли оцінити ситуацію, в якій знаходились, і зуміли виконати добре своє покликання. Може скластися враження, що вони були скупими, бо не поділились оливою. Радше були відповідальними за завдання, і врешті дали добру пораду іншим. Як кожен має нести свій хрест, так не добре жити і надіятися на те, що інші мають вирішувати проблеми, що стались з твоєї нерозумності.

Нерозумні, нажаль ми не знаємо з яких точного причин вони злегковажили. Можливо вони не мали досвіду, або навпаки були самовпевнені, що їм буде достатньо тих світичів, а може вони були ощадні не хотіли займатися марнотратством, або були дуже зайняті іншими справами і не мали просто часу подбати … мабуть у них була якась причина. І, що найбільше вражає, що вони не були погані. Та все ж вони не зустріли молодого і не потрапили на гостину через свою нерозумність. І хоч вони вже були готові зустріти гостя і все мали при собі, але, нажаль, двері були закриті.

– Спізнились.
А чому?

– Тому що в той час робили те, що можна було зробити раніше.
А чому не зробили цього раніше?

– Тому що не передбачили, не подумали наперед.
А чому не передбачили, не подумали наперед?

Бо ….

Цей діалог може продовжуватися і продовжуватися…. і це цілком справедливо, коли ставляться запитання і є відповіді, але стає незрозумілим той факт, коли діалог повторюється, бо повторилась подібна ситуація. Найстрашніше тоді, коли їх було вже багато тих ситуацій і немає бажання їх змінювати…

А ще: важливо не тільки бути добрим, але ще й второпним, щоб не запізнитися із своєю добротою.

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.