Христос утверджує у вірі – а ми цього хочемо?

Loading

Христос воскрес!
Дорогі браття і сестри, перебуваючи в радості Торжества Воскресіння св.Церква нам сьогодні пропонує до роздумів уривок із Євангелії від Івана ( Йоана 5,1-15.)про Розслабленого. Таким чином ми продовжуємо роздумувати над особливою місією Христа – повертати життя тим, хто його втратив.

Ісус об’являється своїм апостолам, учням, друзям, щоб вивести їх з духовної кризи і утвердити у вірі.
Події страсного тижня були справжнім випробуванням, яке показало слабість віри, що виявилась у сумнівах, протиріччях, неясностях і т.д.
Все це нас наштовхує до думки, щоб ми звернули увагу на зрілість нашої віри, яку отримуємо у час випробувань, після яких приходить час успіху, або стан духовної кризи.
У стані духовної кризи, ми перестаємо мати відчуття присутності живого Бога. Ми ще продовжуємо вірити в те, що було, але вже не віримо в те, що є зараз.Незрозумілі для нас ситуації затемнюють наш розум і живі відносини з Богом переходять у холодний стан, людина відходить від Бога і Бог видається для неї далеким і віддаленим. Але Бог живий, навіть, якщо ми сприймаємо Його, як мертвого.
Він діє і далі продовжує утверджувати нас у вірі і надихати нас на життя настільки, наскільки ми дозволяємо Йому діяти в нас і утверджувати нас в Істині.

Ось тому: не корисно перебувати у сумнівах, потрібно  вияснювати їх, не корисно закриватися у страсі, потрібно йти на зустріч і пізнавати Істину, не корисно, боятися кризи, адже вона, криза, нам потрібна для духовного зросту, для зросту нашої віри, для зрілості!
Зустріч із Богом і Пізнання життя Христа нам дають силу перебороти весь страх, що насувається на нас через різні події в нашому житті.

Побачив Ісус, що він лежить, а довідавшися, що було воно вже дуже довго, каже до нього: «Бажаєш одужати?»
ЧИ ТИ САМ бажаєш?

Бути розслабленим від не вирішених трудностей – це тоді, коли ми звикаємо до того, що нічого не допоможе вже… тоді, коли ми перебуваємо у кризовому стані.

Очікування, щоб хтось вирішив твої справи може бути двояким: просто чекаємо із надією на вирішення і робимо все можливе, або ж хочемо, щоб хтось щось зробив замість нас і просто тягнемо час, перебуваючи у стані безнадії – духовної депресії?
Мовить Ісус до нього:
«Устань, візьми ложе твоє і ходи!»
Інколи простий поштовх і довіра можуть змінити життя…також Твоє життя?

Залишити відповідь