Марія виявляє повагу до Бога від народження

Дорогі браття і сестри, сьогодні ми святкуємо день народження Пречистої Діви Марії, котра стала Матір’ю Спасителя Христа Ісуса. У день народження за звичаєм згадується життя. Ми мало знаємо про неї, але все, що стало відомо, все пов’язується із простими, але спасительними словами “Виконання Божої волі”Батьки народили дитину не з тілесної похоті чи з іншої людської причини, а виконуючи волю Господню
Згідно з церковним переказом згідно з апокрифічним Протоєвангелієм від Якова, Марія народилася в Назареті. Батьками Її були праведні Йоаким (з роду пророка і царя) і Анна (з архієрейського роду).
Вони були праведні люди, але були бездітні. Досягши похилого віку, не втрачали надії на милість Божу, твердо вірячи, що Богові все можливо, і Він може порятувати Анну від неплідності навіть у її старості.
Головне в усьому виконувати Божу волю. Якщо Божа воля така, значить це найкраще, що Бог може побажати конкретно для цього подружжя.
Йоаким і Анна дали обітницю присвятити Богові для служіння в храмі дитя, яке їм пошле Господь. Слід пам’ятати, що в тому часі в єврейському народі бездітність вважалася покаранням Божим за гріхи, тому праведне подружжя терпіло несправедливі приниження.
В одне зі свят старець Йоаким приніс в Єрусалимський храм свою жертву Богові, але первосвященик не прийняв її, назвавши старця недостойним, через його бездітність. Йоаким у глибокому сумі подався у пустелю і там зі сльозами молився Господу про дарування дитяти.
Свята Анна, довідавшись, що відбулося в Єрусалимському храмі, також гірко плакала, однак не нарікала на Господа, а молилася, просячи про милосердя Боже. Завжди наголошувала на згоджені Божої волі.
Господь виявив Своє милосердя і удостоїв їх  чуда
Коли прийшла повнота часу, хоч обоє вже були у похилому віці, але приготовані доброчесним життям, праведники стали батьками Марії, майбутньої Матері Господа Ісуса Христа. Архангел Гавриїл приніс Йоакиму і Анні радісну звістку: молитви їхні почуті Богом, і в них народиться Преблагословенна Дочка Марія, через неї буде дароване спасіння усьому світу.
Марія є прикладом виконання Волі Господньої
Коли народилась Марія, то принесла радість не тільки її батькам, але цілому світу, також і нам.
Вона не робила геройських вчинків, щоб привертати увагу людей і творити образ людської слави. Вона була простою дівчиною, жінкою і матір’ю, котра ціле своє життя виконувала Божу волю.
Багато видатних людей також хочуть, щоб їх “ублажали” – звертали увагу на них, прославляли, а за що? За їхню показовість? Інколи і ми також цього хочемо…
Марія вибрала кращу частку, що не віднялася від неї – вона виконувала Божу волю і Бог її прославив і возвеличив. По-цей день її ублажають всі роди.
І ми також у цей день вшановуючи її прихід возносимо і свої подячні молитви Богу за цей дар життя для Тої, котра стала матір’ю Спасителя, Христа Ісуса.

Залишити відповідь