Жест милосердя викликали дружні відносини

Дорогі у Христі браття і сестри,  у році Милосердя ця історія із сотником, яку описує св.Матей (Євангеліє від Матея 8, 5-13) ще більше розуміється як виявлення жесту милосердя зі сторони сотника.
Коли Ісус увійшов у Капернаум, приступив до нього сотник, благаючи його: Господи, слуга мій лежить дома розслаблений і мучиться тяжко.
Вояк, котрий прийшов у Ізраїльську землю загарбником, “благає”? Він міг наказати, як це постійно робив у своєму житті, міг говорити строго і зверхньо, як це роблять завойовники. Натомість він виявляє обличчя милосердної людини. Така людина має мати велику смиренність і любов у серці.
Ще більше подивляє сам жест, що гоподар турбується слугою і сам йде клопотатися за нього. Чи він мав обов’язок? Чи було йому вигідно?
Розуміємо, що відносини між слугою і паном були незвичайні, їх можемо назвати дружніми відносинами. Заради друга зробиш те, що здавалось би неможливе.
Друг – це той, хто є поруч, хто підтримує, хто не перечить. Сам сотник звертає на це увагу: що слуга виконує те, що він каже робити. Ось бачимо явний приклад того, що смиренний слуга вплинув на свого пана і добрий приклад спонукав Сотника до наслідування.
Щоб бути милосердним потрібно вірити у силу Милосердя.
У цей рік Божого милосердя ми стараємось звернути увагу на потребуючих людей, щоб поглянути на них поглядом милосердя, щоб вияв милосердя був скріплений вірою, яка дозволить нам дійти до очікуваного результату. Виконуючи добре своє служіння іншим, ми залишаємо у їхніх серцях дружні відносини, які у свою чергу повернуться в нашу сторону.

Прослухати аудіо версію проповіді можна тут.