У Хрищенні Йордановому Бог Об’являється!

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, сьогодні ми зібрані у цьому храмі, щоб не  тільки пригадати про подію, що сталась на Йордані, але щоб стати її учасниками, як подібно ми стали учасниками радості Його народження.

Сьогоднішня подія нам звертає увагу на ціль пригоду Божого Сина – об’єднати Бога і з Людиною. Тому Богоявлення – це черговий доказ того, що Бог хоче бути з людиною і готовий стати видимим, чутим і відчутим. Ті, хто були тоді на річці Йордан, пережили надзвичайне явище – Об’явлення Бога.

А хто був тоді на тому святому місці? Лише святі і вибрані мужі? Так, були і такі – це Іван Христитель. Зауважмо, що всі інші – це були ті, котрі приходили каятися зі своїх гріхів. Ось так, грішники стали не тільки свідками, але і учасниками цієї події.

Але чому Бог надає такої великої уваги грішникам?

Відразу хочеться зауважити, що не до всіх грішників Бог об’являється, але передовсім до тих, хто кається і приймає Його милість. Кого торкається Божа ласка і омиває гріховний бруд, тому відкриваються духовні очі і Він бачить знаки присутності Бога у своєму житті.

Сьогоднішнє торжество гарно показує, що бруд має бути омитий чистою водою, а гріховний бруд має бути очищений Божим Милосердям.

Тому, коли людина шукає помилування, вона його отримує.

Коли людина шукає звільнення від гріха, цей дар сходить на неї.

Коли шукає чистоти, то очищується діянням Духа Святого.

Таким чином у всьому є діяння Бога.

Бог стає видимим людині, більше того, Він першим її зустрічає, очищує і благословляє. А людина, зустрівши об’явленого Бога, з’єднується з Ним і вже ніколи не відчуває себе самотньою.

Сьогодні ми багато будемо звертати увагу на творіння Бога – воду.

Вода є чудовим символом присутності Бога у нашому житті. Ми можемо воду приймати і на споживання в середину нашого тіла, і на омивання, і на використання в побуті. Вона нас повністю оточує і ми самі складаємось із великого відсотка води, а коли настає нестача її, тоді і життя стає під загрозою. Воду ніщо не замінить.

Бог, залишаючи цей символ для нас, написав нам у цій природі про Себе! Він хоче, щоб ми зауважили і визнали Його присутність у нашому житті. Адже Він всюди є і все наповняє! А ми можемо використовувати Його доброту, але при цьому не виявляти жодної пошани ні до нього і до Його творіння. Щось подібно, як люди тепер ставляться до води. Вода та й вода, цінимо, коли втрачаємо.

Наслідком такої поведінки є знаки безбожної культури. Коли люди живуть так, як би Бога не було серед них.

Тому у сьогоднішньому Торжестві християни покликані до місійної діяльності – нести Боже благословення і свідчити про присутність Бога у своєму житті, у своїх сім’ях та домівках, на місцях праці.

В час, коли будемо споживати воду і окроплювати домівки, ми будемо призивати ім’я Господнє, а кожен, хто призове ім’я Господнє, той спасеться.

Тому, дорогі у Христі, звертаюся до вас, котрі зустріли Об’явленого Бога у житті, будьмо мужні у нагадуванні людству про присутність Бога. Благословляю вас на це святе діло. Бог хоче, щоб Його Святе ім’я прославилось і знищило гріховну присутність.

Бог хоче, щоб всі прийшли до покаяння і всі побачили Бога у своєму житті.

Щоб всі побачили діяння Бога, як Він всюди і все наповняє своєю добротою!

У Хрищенні Йордановому Бог Об’являється!