Хай Бог тебе благословить

Боже Слово – це їжа для душі

Розділ: Проповіді. Написав о.Віталій ~ 21 Листопада, 2007. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

zernoДуховна їжа. Господь у сьогоднішній притчі показує простий принцип того, як ми живемо нашим духовним життям. Використовує приклад землі (яка нам пригадує нашу душу) і приклад зернини (що символізує Боже слово).
Кожного разу, коли слухаємо цю притчу, відчуваємо велике бажання бути тою доброю землею, бо знаємо, що не раз ми виходили із храму Божого з відчуттям пустоти, адже майже нічого не взяли з собою. А що ж маємо брати? Маємо виносити з собою ЗЕРНО (БОЖЕ СЛОВО)!

Подив виникає і в нас про нас
Ми дивуємось, деколи самі собі: чому слова «А те, що на добрій землі, – це ті, що, почувши слово щирим і добрим серцем, бережуть і приносять плід у терпінні» (Лук.8:15) не завжди до нас відносяться. Чому у час терпіння, тобто випробувань чи спокус, ми не можемо дотриматися того, що вчить нас Біблія!

Нас деколи дивує черствість нашої душі, холод в часі нашого гніву, закам’янілість у часі прощення. Коли минає час, ми каємось і відчуваємо нашу неправоту. Але чому, все ж таки, ми кам’яніємо?

Зерно, коли проростає …

Все дуже просто. Треба лише уважно придивитися до землі, яка нас навчить. Земля, котра просто не приймає ніякого зерна сама від себе кам’яніє. Зауважмо: коріння розрихлює землю. Крім того рослина залишає після себе поживні речовини і земля стає доброю землею, котра готова на наступний раз прийняти інше зерно.

Як бачимо все взаємопов’язано. Ось, відповідь на наше запитання – чому ми кам’яніємо. Вистачає один раз не прийняти доброту і це буде поштовхом зробити те саме знову, і так далі до того часу, коли ми станемо повністю байдужими!

Що робити, щоб уникнути духовної байдужості?

Гадаю, що тут можна і самому здогадатися. Потрібно постійно приймати зерно – Боже слово. Навіть, якщо ми стали подібні до кам’янистого, сухого ґрунту, нам не потрібно бентежитися. Все можна змінити. Варто лише далі продовжувати приймати зерно Божої науки: читати Євангеліє та духовні книжки, спілкуватися на духовні теми, молитися своїми словами та словами святих людей, аналізувати проповіді.

Головне, щоб було бажання

Бажання має велику роль у присутності зерна Божої науки в душі людини. Саме тому, коли йдемо до церви, починаємо читати Біблію чи іншу духовну книжку ми повинні мати бажання прийняти Боже слово і все, що потім відбудеться.

Що ж відбувається?

Земля, яка прийняла зерно, вже не є порожня земля. І наша душа також не може бути порожньою. У ній має перебувати Боже слово.

Душа стає освяченою, через присутність святого. І ми маємо усвідомити те, що цьому святому ми маємо дати ріст, тобто його зростити і навіть показати іншим, даючи плід.

Все це творить у нас зміну. Наша душа поступово перемінюється і ми стаємо дійсно доброю людиною, а хто вже є добрим, то має можливість стати ще кращим.

Ось в цьому і секрет побожних, святих людей. Всі вони цікавились Божою наукою і приймали її, думали над нею і пробували її використати в житті. Ось так, крок за кроком вони і змінювались. А ми? А Ти???

Ключові слова до цього допису:

коментарі 2

  1. Тетяна

    Скажу за себе. Я маю бажання читати духовну літературу, слухати аудіокасети і дивитися фільми на релігійну тему, молитися і ходити до церкви, роздумувати над проповідями. І все це роблю. Але майже не маю бажання служити ближньому. Роблю добрі діла під впливом ємоцій, або симпатій. Не здатна на діла, які потребують багато часу, фізичних і моральних зусиль, значних материальних витрат.
    Останній випадок зі мною. Прочитала у церкві об`яву про необхідність надання потерпілій в автокатастрофі жінці материальної допомоги на тривале лікування і чергування біля її ліжка у лікарні. Я сподобилась дати невеличку грошову суму.
    На думку приходять слова мого чоловіка про мене, що я зможу зробити для когось значну жертву, але це не від природньої душевної доброти, якої мені завжди бракувало.

  2. Mira

    як важко бути добрим… не на словах, а на ділі. Скільки добрих думок, душевних поривів виникало в мене, а як до діла то нічого доброго не роблю. А саме основне що ловлю себе на думці і тут же знаходжу причини чому я не можу допомогти людині. А наші думки і бажання без добрих діл не мають ніякої ваги перед Господом. Молю Бога щоб дав мені такої милосердної душі щоб добрі діла випереджували будь-які думки, навіть самі хороші…..

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.