Сьогодні вшановуючи апостолів ми згадуємо про наше покликання. Бо кожен має покликання від Бога, кожного Бог кличе до життя, але життя в єдності із іншими. Тому після нашого першого покликання до життя, ми маємо віднайти ще своє покликання, як жити із іншими?
Як кожен із нас неповторний, так і наша місія в житті є неповторною. Читати далі Петро і Павло єдині на шляху свого покликання йти за Христом→
Дорогі браття сестри у Христі, уривок Євангелії від Матея нам розповідає про те, як римський сотник просив Ісуса про оздоровлення свого слуги.
Ісус зцілив слугу, навіть не бачивши його. Все сталось на відстані, бо сотник показав велику віру, довіру до Христа. Сотник, визнаючи свою недостойність, пояснив, що він все життя життя прожив у середовищі великої довіри, послуху.
“Кажу цьому: – і він іде;
і тому: ходи – і він приходить;
і слузі моєму: зроби це – і він робить.”
Мабуть єдиний раз, коли слуга не послухав сотника, це було тоді, коли занедужав. Складається враження, що сотник прийшов до Христа, щоб відновилось гармонійне життя. Щось може змінити людина, але є те, що може змінити тільки Бог.
Це спонукає нас до роздумів над нашим церковним життям, над життям у наших сімʼях.
Вражає, що римський сотник мав велику віру, а пояснення цьому є те, що він жив в середовищі віри. Тут важливо поставити самим собі питання, а в якому середовищі живемо ми? Читати далі СЕРЕДОВИЩЕ ВІРИ чи НЕДОВІРИ?→
Якщо життя в хаосі, тоді порядку нема. Якщо є порядок, тоді має бути послідовність. Послідовність – це початок і те, що має бути наступним, похідним.
Для нас, віруючих в Бога людей, початком всього є Бог, для поган початком може бути все видиме і видумане, окрім правдивого Бога.
Саме початок, основа нас різнить між собою, показує відмінність між віруючими в Бога і безбожниками.
Ми можемо робити одні і ті ж самі речі, але основа є інша.
Як це визначити?
Все дуже просто: потрібно дати самому запитання.
Наприклад: Чому я це роблю? Яка причина? Хто мене надихає до цього?
Якщо відповіддю є Бог, тоді початком є Бог, якщо є інша відповідь, тоді виникає наступне питання для нас, а де тоді є Бог? Читати далі Шукайте перше … що саме? Про те, як запитання повертають ясність у життя→
Дорогі браття і сестри у Христі, минулого разу ми почули слова Христа про те, хто може бути достойним Його.
Це були слова роз’яснення своїм учням, які мали вирушити на місію. Бо правдоподібно мав настати момент, коли учні зустріли би різні випробування.
Одне із найперших випробувань це: нести Царство Боже чи нести своє царство?
Тому, як може бути достойний Ісуса той, котрий проповідує себе замість того, щоб проповідувати Ісуса?
Як може бути достойним Бога той, який хоче, щоб була його воля, а не Божа?
Як може бути достойним Христа той, хто не йде за Ним?
Хто любить батька або матір більше, ніж мене, той мене недостойний. І хто любить сина або дочку більше, ніж мене, той мене недостойний.
(Євангеліє від Матея)
А чому? А насправді все просто…