Прості запитання із непростими відповідями: Хіба життя не більше від їжі, тіло – не більш одежі?

Loading

Ісуса часто називають “Учителем життя”
Титул “Учитель життя” не дають кожному, але удостоюють того, хто вчить “Про ЖИТТЯ”. А Христос вчив як жити і сам був дателем життя. Його поради були дуже прості, але водночас радикальні(конкретні і вимогливі), тому декому видаються важкими до виконання. Христос хоче віри і виконання його настанов на всі 100 %.
Тільки тоді життя буде простим і ясним. А хіба можливо слухати всіх і вгодити всім? Зі всіма можна бути в добрих відносинах лише тоді, коли будеш в простоті і ясності.

Все геніальне є простим
– Так говорили мудрі люди, так ми відповідали, коли вони нам давали прості рішення у складних ситуаціях. “Простота” – це критерій мудрості, хоч вона  не така видна, як складність. Простота – це легкість, правдивість, ясність, логіка і послідовність. Це розвиток і шлях вперед.
Натомість “складність” – це постійні труднощі, бо одне породжує інше. Це заплутаність через неправду і викручення. Це прихованість, страх і закритість перед іншими.
Людина, яка уникає простоти, не живе для себе – бо втратила внутрішню свободу і залежна від інших. Більше того:  щастя її залежить не від неї, а від інших. Така заплутаність вже творить життя складним і нещасним.
У науці Христа є простота, що закладена ще від сотворення світу
Світ хоч багатий та різноманітний, але дуже простий. Учені постійно підтверджують простоту всього сотвореного, що все йде своєю логікою і своїм ритмом. Все слухає Творця!
Лише гріх людини ускладнює життя самої людини і цілого світу. Саме тому, при великих зручностях не покращується життя людини, але ускладнюється із новими винаходами. Теперішня людина, маючи багато, далі відчуває себе бідною, будучи в колі багатьох – одинокою.
Прості істини несуть в собі простоту життя
У Євангелії від Матея ми чуємо прості слова: “Ніхто не може двом панам служити: бо або одного зненавидить, а другого буде любити, або триматиметься одного, а того знехтує. Не можете Богові служити – і мамоні.”
Ці прості слова ми чули ще з дитинства. Наставники  закликали нас слухати тільки їх, а не когось іншого, щоб не було хаосу і путанини.   Подібні заклики часто стають для нас перехрестям в житті, адже ВИБІР робимо щодня і кілька раз на день. Чи кожен вибір, що ми робимо, нам приносить простоту життя?
Прості питання, що стосуються життя: простого або складного. Взнай, яке воно є у тебе?
Живемо, щоб їсти чи їмо, щоб жити?
Одягаємось, щоб жити чи живемо, щоб одягатися?
Заробляємо гроші, щоб жити, чи живемо, щоб заробляти гроші?
Не можемо одночасно вибрати одне і друге. Адже від нашого вибору зміниться і напрямок життя.

Тому й не дивно, що двоє друзів, які стоять поруч, а в духовному житті можуть бути дуже далеко один від одного.

І це все?  – Так просто?

Вистоявши у черзі до відомого святого чоловіка, жінка підійшла до нього за порадою. Розказала у найдрібніших деталях всі обставини і умови складної ситуації. Завершила звичним: “Ну і що я тепер маю робити”
Духовний отець відповів спокійно: “Молитись”.
Жінка витримала із великим зусиллям паузу і, переконавшись, що нічого більше не почує, додала: “І це все? – Так просто?”А потім знову: “Вибачте, а яку молитву молитися і скільки раз на день? а ще скажіть мені … ” Старець далі продовжував мовчати. І на великий подив небуло ні суперечки, ні доказування, ні повторення, ні пояснення. Далі була проста тиша …
З часом виявилось, що нічого не змінилость у тих ситуаціях, але змінилась людина, яка молилась.

Складні ситуації стають такими, бо хтось їх ускладнює, а до простих належать ті, що називаються одним словом “життя”. Все інше не є природнім і не є реальним, хоч видається таким.

Залишити відповідь