Хай Бог тебе благословить

Прощати – це не означає давати дозвіл на повторення зла

Розділ: Духовні роздуми. Написав о.Віталій ~ 6 Грудня, 2008. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

Читаємо новини, дивимося і слухаємо їх по телевізору і по радіо. Часто потім дискутуємо. Критикуємо і аналізуємо, показуємо свою компетентність і обізнаність в політиці та економіці. Так поспостерігати, то розумні люди! Або вдаємо із себе таких?
Вражає те, що стало нормальним явищем, коли: політики зраджують один одного і, найгірше, простий народ, а окремі особистості видають себе на сміх перед цілим світом, тоді як магнати відверто говорять про свої махінації, а керівники лицемірять, а ще боляче ранить, коли духовні наставники показують свої гріховні немочі.
Нема страху і сорому робити зло!Колись людина, провинившись, втікала геть від людей, або в гіршому випадку накладала на себе руки. Так подумати, суспільство того минулого часу ізольовувало людей, котрі робили шкоду. Сьогодні ми продовжуємо «прощати», оправдовувати і далі довіряти.
Хтось це зрозумів і втілив у життя.
Може цей хтось нас і навчив давати дозвіл на зло своїм тихим терпеливим мовчанням?
А може кожен з нас боїться у черговий раз помилитися, бо може статись ще гірше?
А може кожен з нас усвідомлює, що гідна заміна, якщо і дорветься «до корита», то не втримається перед спокусою?
Але нам не прощають чомусь?
Десь в глибині серця відчуваємо, що нами маніпулюють ті, що нам не прощають і не мовчать, особливо тоді, коли прості люди створюють незручності. Значить не правильно виховані – це ми?
Ось так, вік живи – вік учись!
Уміймо прощати, але щоб не нашкодити собі та не дати дозвіл на повторення зла.
Бути добрими – так, бути наївними дурачками – ні!

Цікава деталь. Ісус, коли прощав, наголошував: йди і більше не гріши, щоб тобі чого гірше не сталось.

коментарі 3

 1. Vasyl_D

  Просто робити вибір з явних і однозначних речей: це-добро, а це-зло. Але у чистій формі ці явища зустрічаються вкрай рідко. Частіше буває так шо дещо ніби виглядає добре, але все таки приносить шкоду, або навпаки – неприглядне по формі, але корисне по суті.
  Ще тяжче робити вибір коли його насправді не має, а є лише ілюзія вибору. А ще буває що вибір можна справді робити – але от вибирати немає з кого (чого).
  Прагматика цього питання, на мій погляд, лежить у тій площині, що вибір так чи інакше ми все одно робимо: дією чи бездіяльністю. Тому потрібно молитися щоб розпізнати що буде краще у цій ситуації, обставинах.

 2. Maryanna

  Наша біда в тому, що ми звикли звинувачувати уряд, президента, мера, депутатів… у безладі і всьому злому, що коїться у нас в державі, але не себе. Ми звинувачуємо своїх співробітників у змовах проти нас, у підлещуванню до начальників і т.д., але не себе. Ми винимо своїх рідних у негараздах, що коїться у наших сім’ях і родинах, але не себе… А, насамперед, треба придивитися до себе – чи ми самі не є причиною чогось злого в родині, на роботі, чи ми не можемо зробити щось корисне для своєї держави.

 3. Meri

  Прощати це прекрасно. Боляче тільки коли твоє прощення топчуть.

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.