Історія повторюється, або: коли ж Христос дійсно народився?

Loading

PhotobucketДвоє глибоко віруючих християн вперто сперечались про те, коли народився Ісус. Один доказував, що 25 числа місяця грудня, а інший толкував, що 7 січня. Були докази і цитування, були навіть і погрози Божої справедливості… було все.

У той же час хтось гучно співав коляду у сімейному колі, у церкві правилось, і можливо менш побожна душа тихо молилась, щоб Господь прийшов на землю і приніс спасіння своїм народженням.

Колись у давнину, в одну особливу ніч люди теж сперечались: чи народився Спаситель чи ні? Хтось комусь доказував і цитував Святе Писання, і а дехто накликав погрози за Богохульство… було все.

У той же час, у тиху ніч народилось дитя. Нічого нікому не доказувало, ні з ким не сперечалось. Просто народилось і принесло радість. Всім було весело і мирно. Хтось співав, хтось дари приносив, а дехто дякував за тихий прихід, що ніс із собою Гучний доказ Божої Любові.

Чому так є? Не знаю… але знаю одне, що історія ця постійно повторюється у цьому світі із кожним з нас, і кожний має свій час на цю історію.
Христос народжується у серці кожної людини.
Можливо саме, тому Він не захотів, щоб збереглася дата Його народження на землі?
Можливо саме, тому дехто з нас наголошує: Христос рождається! – тобто зі мною зараз стається містична подія: Бог у моєму серці народжується! Ага…. Народжується… і пробач, що цього разу не буду шукати цитат, доказів і ще чогось…
Отже, коли ж Христос народжується?

6 коментарів до “Історія повторюється, або: коли ж Христос дійсно народився?”

 1. Христос Рождається!
  Бажаю кожному відчути народження малого Ісуса у своєму серці вже сьогодні!
  P.S.
  … а на мою думк свято Різдва Христового ми усі святкуємо в один день 25 грудня, тільки одні за старим (юліанським), а інші за новим (григоріанським) календарем….

 2. Христос Народився!
  У серці народження Ісуса має/може бути щодня, як тільки розплющуєш очі зранку. А святкувати Різдво все-таки хочеться з усім світом. Це й логічніше, щоб піст закінчувався ДО Нового року, а не після.
  Напевне, одиниці свідомо їдять пісне у новорічну ніч…

 3. Люди є настільки різні…. настільки непередбачувані… от пані Наталі пише:”Христос Народився!”, не підозрюючи, що може натрапити на гостру критику людей, які просто не переносять, коли це привітання говориш у минулому часі….. о, я раз стільки був вислухав….. за цим губиться і зміст самого свята…. прикро….

 4. Щиро вiтаемо вас з Новим роком i РIЗДВОМ ХРИСТОВИМ! В цьому бурному ,так швидкоплинучому часi не забуваймо, що ми живемо пiд Покровом Божим, чи добре нам,чи погано, але ми повинi дякувати ЙОМУ i благословляти Святе Iмя Його, народженного СПАСИТЕЛЯ Свiту-IСУСА!

 5. А в основному: ми повинi бути вдячнi Iсусу за дароване нам життя, щоб ми жили для Нього, дихали для Нього i прославили Його.Приймiть найбiльший ДАР-це СПАСIННЯ! СПАСИТЕЛЬ свiту народився! СЛАВIМО ЙОГО! Царi принесли Йому золото, ладан i миро, найцiннiше, що було в свiтi того часу i сьогоднi, ми можемо принести тiльки себе, бо потреба Його тiльки е потребою, щоб ми навернулись до Нього i любили Його.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *