Він все ж таки родився і саме в такий спосіб

Loading

Багато богословів твердять, що Господь готував прихід Христа-Месії на землю довгі століття. Не знаю на основі яких знань вони зробили такі висновки, але згідно із ментальністю сьогоднішнього світу, народження Ісуса – це був повний провал.
Всі факти свідчать, що ангели тут постарались мало, або невміло  організували це велике Торжество. Не даремно людство із часом підкорегувало Різдвяну подію і тепер аж любо святкувати. А що ні?
Ну то…

Зустрілось два ангели: білий і чорний… Обоє знали, що за хвилю станеться подія, яка сколихне цілий світ. Має сповнитися обітниця Отця Небесного: станеться народження Сина Божого на землі.
Ангели здогадувалися наперед хід подій, бо знали задум Творця.
Тут, чорний ангел почав висміювати задум Бога:
“Ну, от Бог, знову задумав те, що буде знищено вмить і не принесе жодного результату. Цей прихід на землю – це вже гарантований провал.

по-перше: реклами ніякої. Що ж це за подія, коли немає реклами? Або є така, яка незрозуміла нікому. Результат явний: прийдуть максимум три людини! А зорю то бачать багато? Що ж то значить непрофесіоналізм. Ой, які ж ви наївні добряги? Людьми потрібно маніпулювати, заохочувати їх, або заставляти!

а по-друге: все це відбувається якось невчасно. Сталась накладка. Робиться перепис, всі зайняті і нікому нема до вас ніякого діла і ніхто не буде звертати увагу на якесь там народження. Тим більше, що стане на одну людину більше, а це означає, що більше тепер клопоту із переписом. Можна було десь на пізніше відкласти. Так чекали вже стільки століть…

і по-третє: місце народження. Та-ак, кращого місця не можна було знайти? Хто буде звертати увагу на хлів? Люди такі місця обминають. Що ж то ви за ангели, що не змогли нормальних палат підшукати. Не маєте знайомств серед багатих? Вибирають місце, яке би само промовляло: що тут серйозна подія відбувається. Має бути пафос!

по-четверте: ніяких авторитетів. Ну, що це за подія, ще й світового значення, що без жодної популярної людини? Марія, Йосип та звірі… ну, це дійсно смішно… хто прийде на таке дивитися? Хто повірить, що родиться месія? Хіба, що якась бідося, от як пастухи.

Дивні ви всі вісники доброти. А Ірод? Та він вашого месію відразу уб’є”.

З кожним твердженням чорний ангел старався рознервувати білого ангела, але той був спокійним, він пильно виконував свою місію ангела-хоронителя. Піклувався однієї дитиною, що спала спокійним сном.
Тоді, чорний ангел запідозрив, що тут, щось не так:  “Може Бог щось приховує? Може цей план приходу – це лише вигадка? Бо, дійсно, як то Бог, може принизитися до людської природи? Як може статися людиною та ще й в таких умовах?
Це ж повний абсурд! Це свідомий провал!
А може, Творець зробить зараз якесь супер чудо? Ну,… Марія перенесеться в царські небесні палати і ангели зодягнені у воїнів спустять її на землю, і всі побачать Сина Божого, який відразу стане дорослим і закличе гучним голосом всіх людей землі до поклоніння Йому.
О.. так тоді дійсно всі під шоком і зі страху поклоняться Богу! Всі тоді в одну мить з усіх кутків землі підуть на поклін Могучому Царю Всесвіту і все вирішиться за 1 день. Значить так і буде.”

Ці фантазії перервав спів ангелів, які сповіщали про народження Спасителя. Чорний ангел глянув в гору, щоб побачити щось величне, але нічого подібного не було. Все було, як завжди. У тиху спокійну ніч люди відпочивали, а хтось ще займався своїми справами. Лиш у місті Вифлеємі в одній печері творилось щось незвичайне…

У цю хвилю білий ангел усміхнувся і вперше промовив, немов до себе самого: “Він все ж таки народився саме так, по-людськи. Захотів бути якнайближче до людини, статися людиною.
Захотів бути там, де не кожен хоче бути, щоб з цього місця зробити величне місце благодаті.
Захотів бути простим, щоб ніхто не мав страху до Нього.
Він дуже полюбив людину! Поважає її вибір.
Тому, прийшов як людина, щоб вказати шлях до Божого життя через повноту людського.
Яка велика Його любов?!”

“Він таки прийшов саме так, в простоті …” – з насмішкою сказав чорний ангел, але водночас, немов, співчуваючи, і пішов геть.

Один коментар до “Він все ж таки родився і саме в такий спосіб”

Залишити відповідь