Церква і матеріальні скарби: безумство чи нагода багатіти в Бога?

Loading

Вступні роздуми:
Дорогі браття і сестри у Христі, в Євангелії від Луки (Лк. Лк. 12, 16-21) ми читаємо притчу про одного багача, якому пощастило, але наприкінці історії його було названо “безумним”.
Він був багатим і став ще більш багатшим. Здійснилась його мрія! Він отримав те, що хотів, але ця радість тривала коротко, бо все обірвалось на обʼявленні його долі і на запитанні: “цієї ж ночі душу візьмуть у тебе, і те, що ти зібрав, кому воно буде?” Нам невідомо чим закінчилась ця історія. Хочеться, щоб було її продовження. Цікаво, яке могло би бути її продовження?

Коли задумуємось над нашим церковним життям, над мріями наших спільнот, то ми не можемо оминути тему матеріальних дібр.
Інколи так хочеться мати “щось своє”. Мати свій храм, мати забезпечення храму, мати все те, як дехто каже: “щоб спокійно молитися і не журитись про майбутнє”.
Але водночас Церква дуже критикована за матеріальні добра. Часто причиною конфліктів між самими членами церкви є не духовні питання, а матеріальні. З однієї сторони ми розуміємо, що потрібно мати матеріальне забезпечення, але з іншої сторони матеріальність може довести до “безумства”. На жаль…
Вражає те, що у притчі показано, як багач по-господарськи підійшов до не заслуженого добра. Він зробив певні зміни, реформи у своєму господарстві, але за це не був похвалений. Де він помилився?Запрошуємо роздумати над цим, щоб не повторити його помилку, бажаючи зробити якісь зміни у нашій церковній спільноті.
Завдання:
Як ця притча може допомогти нам правильно ставитись до матеріальних дібр у Церкві?
Які на вашу думку мають бути критерії у прийнятті рішень, щодо розпорядження матеріальними добрами у нашій церковній спільноті, щоб не стати “безумними”.
Як ви відчуваєте наша церковна спільнота збирає для себе чи багатіє у Бога? Наведіть конкретні приклади з історії нашої спільноти.
Завершальна молитва:
Боже, ми дякуємо Тобі за всіх жертводавців і за матеріальні блага, якими обдарував нашу спільноту. Ми дякуємо за довіру до нас і просимо Тебе захорони нас від безумства, але просвіти нас Духом премудрості, щоб ми розпізнали волю Твою святу: як, коли і кому послужити матеріальними скарбами.
Благослови всю нашу спільноту, особливо керівників і відповідальних, щоб ми всі багатіли у Тобі і завжди були готові сподобитися отримати вічні добра у Раю, до якого покличеш нас у визначений для нас час. Амінь

Залишити відповідь