Народна мудрість каже, але не до кінця

Loading

Всім відома мудрість “перед тим, як сказати, добре подумай” нам пояснює багато наших помилок. З кожним було таке, що вилетіло якесь слово з наших уст і дало початок якійсь проблемі. Ми потім кажемо, що не хотіли і що само вирвалось, але слово вже полетіло і його вже не зловиш. Мудрість нам пояснює і нас вчить, щоб ми не повторювали більше помилок. Та все ж помилки стаються знову. Цього разу приходить якийсь сумнів до мудрого вислову: бо думати думалось, але по-нерозумному було сказано. Бодай так було сказано.
Одного разу мудрий вчитель сказав: перед тим, як маєш щось зробити – добре подумай, а перед тим, як думати – добре помолися.

Молитва очистить розум від пристрастей і пустих помислів, від грішних пожадань і зайвих емоцій. Молитва приносить спокій і мир, наповнює розум світлістю і простотою. Коли молишся, то спілкуєшся із Богом у Святому Дусі. Єднаєшся із Святим, Дух очищує тебе від усякої скверни. В часі молитви дотикаєшся до джерела премудрості і черпаєш з нього мудрість. Таким чином у кожній ситуації ти стаєш провідником мудрості.

Згадуючи події із Євангелії, тепер можна зрозуміти, чому після наказу іти і проповідувати по всьому світу Євангеліє, було також наказано молитися 10 днів і очікувати зіслання Святого Духа. У молитві апостоли очищували своє серце від всього злого, щоб у чисте серце прийшов Дух.

Це пояснює християнам, що сила нашої проповіді залежить не від нашого мудрування і талантів, а найперше від Дару Святого Духа, від благодаті Його. Ця благодать зійшла не тільки на апостолів, але на всіх, до кого вони промовляли. Таким чином у чисте серце в часі проповіді вливалась наука св.Євангелія. Ісус каже, що не можна пришивати нової латки до старої одежі. Так не можна оскверненим гріхом розумом, пізнавати Божі істини. Спочатку потрібно себе очистити сльозами покаяння і умиротворення.
В історії християнства багато відомо фактів, як великі розумні люди звертались до простих монахів-старців, які були й неграмотні. Звертались і отримували мудрі поради. Ця мудрість була Божою мудрість, не людською.

Отож, якщо будеш говорити чи діяти не думаючи, то будеш нерозумним!
А якщо будеш думати, не помолившись, то будеш тим, хто показує свій розум і його грішність.
Хоча,… бувають такі випадки, коли молишся і відразу говориш, боячись, що грішний розум може все зіпсувати…

у кожному випадку, просімо Дарів Святого Духа, щоб просвітив і очистив нас від скверни і спас душі наші.

Залишити відповідь