Історія про вічно сумного юнака. Це про тебе?

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, минулого разу ми роздумували про те, що відбулось із чоловіком, який зазнав милосердя, якому було прощено багато, але він не зумів простити дрібниці. Ми також мали запрошення до кожного з нас пригадати, що з нами стається, коли ми побували у святому місці, на Богослуженні, на зустрічі з Богом у молитві. Чи люди можуть зауважити те, що ми пережили: тобто дотик Божої любові?
Сьогодні Свята Церква запрошує нас до роздумів над уривком Євангелія від Матея (Мт19, 16-26), де розповідається про зустріч юнака із Ісусом. Юнак мав запитання, а Господь мав відповіді. Здавалось би все зійшлось.
Адже не так просто сьогодні організувати подібну зустріч. Інколи є  ті, котрі мають запитання, але немає тих, хто би дав добрі відповіді. А інколи бракує навіть тих, котрі не мають запитань.
Відомий вислів сьогодення: Коли немає запитань, то або нічого незрозуміло, бо все. А може все простіше?
Сьогоднішня людина втрачає вміння давати запитання. Навіть малі діти вже вже менше запитуються із своїм славним “А чому?”.  А молодь вже давно всі відповіді шукає в інтернеті.
А в інтернеті є відповіді, які хоч, на любий смак. Ось так складається враження, що це людина вирішує: яка є правильна відповідь. І шукає саме такої відповіді, яка їй підходить.
Але чи так має бути? А може в цьому є небезпека? Читати далі Історія про вічно сумного юнака. Це про тебе?

Який образ Бога ми показуємо на собі?

Loading

 

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!
Дорогі браття і сестри у Христі, сьогодні чуємо цю чудесну притчу з Євангелії від Матея, а може і правдиву історію, яку Ісус розказав про те, що без сумніву могло статися в той час будь з ким. Тому що мати борги, віддавати борги – це було нормальним способом життям того часу. Були ті, хто був багатим і ті, хто був бідніший. Читати далі Який образ Бога ми показуємо на собі?

Чи змінився Христос у час Його преображення?

Loading

Подія на горі Тавор описана Євангелистом Матеєм 17, 1-9., має дуже багато задки про світло
 і преобразився перед ними: обличчя його сяяло, наче сонце, а одежа стала білою, наче світло. 

Це все сталось серед темної ночі. І світло, як ми можемо зауважити, стає більш виразніше саме серед темряви. Ця подія дуже сильно вразила апостолів. Можливо і через те, що саме це була остання подія такої величі. Наступні 40 днів мали бути днями слави через жертвенну любов.
Це спонукає нас до роздумів, чи змінився Христос у час Свого преображення? Бо апостоли побачили Його іншим, повним світла. А хіба він не був повний світла раніше? Читати далі Чи змінився Христос у час Його преображення?

Інколи ми даємо відповіді, які не є відповідями.

Loading

Внук:
– Чи можеш мені дати телефон, щоб погрався?
Бабуся:
– Ні, не дам, бо так псується телефон!
Внук:
– А чому тоді там є завантажені ігри?
Бабуся:
– Для того, щоб псувати телефон!
Підходить батько і щоб розрядити ситуацію:
– ну, давай тоді пограюся з тобою!
Син:
– Ні, не буду гратись, бо так я зіпсуюсь, як бабусин телефон. Читати далі Інколи ми даємо відповіді, які не є відповідями.

Цукерок для мами

Loading

На столі у кошику були цукерки. Хлопчина час до часу заходив у кімнату до дорослих і несміливо залишав свій погляд на цукерках, немов випадково дивлячись чи вони ще є?
Коли Він зайшов черговий раз і, набравшись відваги, запитав у господаря: «А можна я візьму одну цукерку?»
За звичай господар відразу давав дозвіл, але цього разу відповідь була іншою. Вона приголомшила не тільки хлопчину, але і всіх гостей.
«Так, ти можеш взяти одну цукерку, але не для себе, а для своєї мами!»
«Як для мами?» – розгублено запитав.
«Все дуже просто, ти зараз візьмеш і відразу віддаси мамі!» – з усмішкою пояснив господар.
«А я?» – знову продовжував хлопчина.
«А ти, будеш радуватись від того, що твоя мама буде мати цукерок» наполегливо продовжувалось пояснення. Читати далі Цукерок для мами