Простити, щоб увійти у піст з миром

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі, п’ятим кроком приготування до Святого Посту, до особливого часу очищення, покаяння і духовного зросту, є заклик до взаємного примирення через прощення. ( Мт. 6,14-21). “Неділя сиропусна” чи “неділя прощення”, як її часто називають – це остання наша зупинка для роздумів, щоб увійти вільною від боргів душею у Святий Великий піст – шлях нашого покаяння, ще один крок на дорозі Спасіння. І простяться нам борги наші, як і ми будемо прощати нашим боржникам.

Шлях покаяння тому і називається шляхом, бо має початок, продовження і завершення. Тому потрібно найперше почати цей шлях, вступити на дорогу Спасіння. Далі цей шлях потрібно продовжити. Кожного року маємо глибше і глибше застановитися над нашим духовним і моральним життям.

Примиритися, щоб Бог благословив на святий піст

Піст – це великий дар для людини, що скріпляє її у духовній боротьбі, допомагає духовно зростати і дає нагоду вимолити в Бога великих ласк, спокутуючи свої гріхи. Багато вірних чекає на піст, щоб, отримавши благословення, почати і довершити цей духовний труд. Це  дійсно духовний труд, який приносить нам духовну нагороду. А трудимося ми над самим собою і нагорода буде – це ми самі, обновлені і наповненні Благодаттю нашого Милосердного Бога.
Цей труд деколи вважають важким. Не тому, що піст важкий. Піст навпаки облегшення приносить. Справа в тому, що важко його довершити, адже є той, хто нам перешкоджає. Метод простий: добрі діла видає за неможливі, а трудності представляє перебільшеними. Часто лише думка про про те чи інше вже втомлює і відбиває бажання продовжувати. Пам’ятаймо, що ми не має звертати уваги на те, що нас відволікає від святої справи, а далі продовжувати роздуми на собою і над своїм покаянням. У цій духовній боротьбі змагаймося покорою і витривалістю. Покладаймось на Бога і захищаймо себе від упадків молитвою. Організуймо час для добрих діл і залучаймо інших, щоб нас підтримали і ми підтримуймо інших.

Піст – це спільна справа, адже один в полі не воїн
У цьому часі ми всі разом, цілою Церквою, будемо йти дорогою покаяння. Це дуже велика підтримка для нас. Адже наша сім’я, друзі, брати і сестри у Христі – всі перебувають у постуванні.
Будьмо у цей особливий час уважні один до одного, допомагаючи і підтримуючи у духовній боротьбі та ділах милосердя. Ворог буде заважати нам, бо боїться посту і молитви, а ми будьмо готові до цього і, навіть, якщо десь упадемо, то чим скоріш уставаймо і продовжуймо дотримуватися наших постанов. Адже кожний прожитий день – це день який прожитий у святому Пості. Бог приймає жертву як від нас особисто, так і від цілої Церкви. Ласки зсилаються на всіх.
Примирення через прощення

На початку посту простімо один одному, щоб примирені, "в мирі" творити молитву, приносити жертви стриманості і творити діла милосердя.
Лише чисте серце з радістю і легкістю зможе витримати до кінця свої постанови перед Богом, які висловить тайно у молитві.
Допоможи нам всім, Боже!

 

Молитва Коли стоїте на молитві, прощайте, коли що маєте проти іншого, щоб і ваш Батько Небесний відпустив вам ваші гріхи.(Мар.11:25)

Милостиня Лиши там твій дар перед жертівником, піди спочатку і помирися з твоїм братом, а тоді вже, прийшовши, принось твій дар.(Матв.5:24)

 

***

Тому благословіть, брати і сестри, читачі цього сайту, мене на початок цього Посту і простіть мені грішному, чим згрішив я перед Вами в цей день і по всі дні життя мого словом, ділом, думкою і всіма почуттями моїми.

Люди: Нехай Бог простить і помилує тебе, чесний отче.

Благослови і прости, чесний отче, і нам грішним провини наші добровільні і недобровільні

 

Священик: Нехай Господь Бог простить і я прощаю вам! Нехай Бог покриє ласкою своєю гріхи наші і помилує нас. Нехай благословить нас усіх на цей Великий Піст в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

Всі разом: Амінь.

Залишити відповідь