Ісусе, Наставнику, змилосердися над нами! А що буде далі?

Loading

Дорогі браття і сестри, 10 прокажних молитовно благали про Боже милосердя над ними. Господь змилувався над ними і мить зцілення настала.
З продовження історії бачимо, що не всі повернулись, лише один забажав подякувати і воздати хвалу Богові. Вдячність – це вияв пошани і вияв прийняття милосердя.
Бог нам багато виявив Свого милосердя і далі виявляє його щодня. Як ми виявляємо Йому нашу вдячність?
Одна із форм вдячності – це принести радість. Як ми приносимо радість нашому Небесному Отцю?Мабуть для всіх батьків найбільшою радістю є, коли дитина виявляє свою чемність і здобуває успіхи. Бог дуже радіє, коли ми є виконавцями Його Святої волі і коли ми здобуваємо успіхи як в духовному, так і людському житті.
Пам’ятаймо про те, що Бог кожного з нас чекає, щоб розділити з нами радість від наслідків Його милосердя над нами. Вистачить подивитися на світ, озирнути довкола та іншим, новим поглядом зауважити Божу доброту до нас. Тоді народиться тихе бажання сказати: Дякую, слава Тобі! Тоді виникне думка запитати: що я можу зробити для тебе? Як я можу поширити Твоє милосердя іншим?
Вернулись подякувати один із десяти, але Ісус не зупинився творити добро, бо Він Милосердний як Отець.
Це ще більше показує безмежне Боже милосердя. Добро потрібно чинити, навіть якщо зустрічаєш невдячність.
Пригадуємо слова Ісуса  “любіть ворогів ваших, добро чиніте їм, і позичайте, не чекаючи назад нічого, а велика буде ваша нагорода, й будете Всевишнього синами, бо він благий для злих і невдячних. Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний.”
Яскравим прикладом діл милосердя є збірка Катезимових правд.  У цьому особливому році, наслідуючи приклад Чудотворця Миколая, стараймося проявити милосердя відносно тіла і душі.

СІМ ДІЛ МИЛОСЕРДЯ ЩОДО ТІЛА
1. Голодного нагодувати.
2. Спраглого напоїти.
3. Нагого зодягнути.
4. Подорожного в дім прийняти.
5. Недужому послужити.
6. Ув’язненого відвідати.
7. Померлого похоронити.

СІМ ДІЛ МИЛОСЕРДЯ ЩОДО ДУШІ
1. Грішника направити.
2. Невіжу навчити.
3. Тому, хто сумнівається, добру раду дати.
4. Сумного потішити.
5. Кривду терпеливо зносити.
6. Образу з серця прощати.
7. За живих і вмерлих молитися.