Хай Бог тебе благословить

Добре серце бабці

Розділ: Цікаві історії. Написав о.Віталій ~ 27 Листопада, 2007. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

groshiІ ось настала неділя. Я поспішав до церкви. Все йшло по програмі: в далині виднілась церква, з будинків виходили дорослі, тримаючи за руки позіхаючих дітей. Відчувалась ранкова свіжість. За якусь хвилю моя рука поволі тягнеться до кишені у пошуках милостині, щоб кинути якийсь гріш жербракові, котрий кожної неділі сидів при брамі храму.
Він сидів у дуже зручному місці – за брамою, тому його побачити з вулиці було нелегко. Коли хтось переходив браму і вступав на церковне подвір’я, жебрак простягував руку і просив милостиню. Це була дуже зручна тактика, бо тоді людина витягувала гроші і вже чоловік отримував стільки скільки було в долоні. Якось незручно було рахувавати перед ним і щей відразу приходили слова Христа:”хай твоя правиця не знає, що дає лівиця” …
Я знав про цю “тактику” і тому вже наготував гроші наперед, це було кілька копійок. Підійшов до брами, перехрестився і …. але далі програма дня різко змінила свою послідовність. Справа в тому, що жебрака не було, лише лежала його звична тарілочка із копійками. Дивно…
Я прийняв миттєве рішення йти вперед і подумав:”ніхто не просить, значить мені буде більше”. Зробив кілька кроків вперед і почув дзенькіт копійок. Обернувся поволі і побачив стареньку бабцю, котра кинула милостиню тому жебракові.
“От, дивна” – подумав я, “його ж не було”.
Дивним було те, що у цю ж мить я немов почув якийсь голос у душі, що мені тихо промовив: “Його небуло, але було добре серце бабці“.

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.