Хай Бог тебе благословить

Прощення не може бути мовчазним дозволом на повторення злих вчинків

Розділ: Цікаві історії. Написав о.Віталій ~ 26 Серпня, 2009. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

Дитина провинилась і скрила це від своїх батьків. Все би так і забулось, якби вчинок не повторився і цього разу батьки зауважили. Звичайно що в них це викликало обурення та ще й до цього всього викрився попередній поганий вчинок. Діватись було нікуди, правда мала вийти на верхи.
Хлопчина підійшов до батьків, визнав свою провину і попросив вибачення. Мамі це сподобалось і вона міцно обняла сина, а от батько чомусь нічого не сказав подібного, він лише заборонив гратись у комп’ютерні ігри, наказав прочитати шкільну книжку і кожного дня робити прибирання в кімнаті.
Наступного разу, коли хлопчина знову задумав прогуляти школу, то він собі так думав: якщо батьки дізнаються, то: мама простить і мені за це нічого не буде, значить без проблем, а от батько…. батько поведеться строго з ним жартів не буде.

Дехто прощення не сприймає серйозно, тому в результаті виходить так, що прощення може бути, як мовчазний дозвіл на повторення поганого вчинку. Дехто так і каже, забулося, простилося і знову по-новому. Враження не склало.

По простому розрахунку: сказати слово легше ніж виправитися. Ось тому, хтось насміхається із прощення у спосіб такий, що творить з цього театр. Зіграв роль приниженого, і в той же час готується до іншої ролі: такому, що йому все дозволеного.

Саме тому Прощення це шанс, який потрібно використовувати з першого разу, і не вимагати наступного.

Прощення – це дар, якого не можна вимагати чи змушувати. Як кожний дар, потрібно покірно очікувати і робити все можливе, щоб удостоїтися цієї величі бути обдарованим.

Практика показує, що спокутування своєї провини – це ніщо інше, як крок до зміни, до внутрішньої переміни, щоб це дійсно знову не повторилось.

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.