Хай Бог тебе благословить

Піст – це час на діалог із нашою совістю, Голосом Бога

Розділ: Проповіді. Написав о.Віталій ~ 2 Березня, 2014. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

Дорогі браття і сестри у Христі,  ця остання неділя перед Великим постом, має на меті ввести нас у цей час благодаті. Час, коли ми звернемо свою увагу на зустріч із нашою душею та Богом.
Голос нашої совісті завжди говорить до нас, але чи завжди ми його слухаємо, прислухаємося і творимо йому святий послух?
Скільки раз ми йшли проти голосу своєї совісті? Скільки раз ми цей голос заглушували своїми оправданнями і поясненнями, що немов по-іншому жити неможливо? І скільки раз ми залишались на самоті із цим голосом совісті, якому виливали свій біль за розчарування, за скоєні помилки, за неправильні рішення і вчинки?
Совість нас мучить чи нагадує про нашу переміну?
Нас могли обманути, відкинути, використати у своїх цілях, але голос совісті ніколи не пішов би проти нас, ніколи би не зробив нам зло, ніколи би нас не кинув в самотності на призволяще.
Це правда, що чути цей голос не завжди є приємно і вигідно, адже він інколи говорить нам зовсім протилежне до нашого грішного бажання і егоїстичної користі.
Цей голос також нас не покидає, навіть, коли ми його покинули і зробили те, що від чого він нас застерігав. Цей голос нам нагадував про навернення, про повернення на добру дорогу.
Гірка і страшна дійсність, що дехто навчився обманювати цей голос і заглушувати його своїми низькими оправданнями і високими ідеями. Ось тому деколи виникає думка, що людина зробила безсовісний вчинок, а в дкеого запитуємося: “А де ж твоя совість?”
У часі посту нам по-особливому потрібно звернути у вагу до того голосу, що є даром від Бога. Совість – це голос Божий, який допомагає нам відрізнити добро від зла, де Божа воля і де Всевишньому не угодне. Прислоховуючись до голосу совісті, ми прислухаємося до самого Бога.
Давати запитання
Спостерігається, що у сучансому суспільстві все частіше нам дають відповідь відразу, ще перед тим, як ми поставимо запитання. Нам часто нав’язують те, без чого ми раніше могли спокійно жити, а тепер виявляється – це є невідємна частина нашого життя. Через засоби массової інформації нам пропонують готові висновки без можливості самому зробити правдивий аналіз подій.
І як результат – декому все важче знайти правдиве пояснення своїх переконань, вчинків і т.д.
Запитуватися і шукати відповді
Хай цей піст буде порою запитань. Запитань, що стосуються найперше духовного життя. Про ціль життя, про найважливіше в житті, про те, що ми хочемо і те, чи дійсно так живемо?
Дуже хочеться, щоб ми відновили спілкування із нашою совістю. Щоб очистили її від усякої неправди і нищівних оправдань, що зупинили нас у духовному та моральному розвитку, що відвели нас із доброї дороги.
Хай цей піст буде порою нашого загального покаяння з відчаю і песимізму, і рішенням наслідувати тих, хто має віру. Біймося, посіяти безвірр’я у серці тих, хто має чисту совість і вірить прихід Божого Царства на цю землю і у серце багатьох.

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.