Хай Бог тебе благословить

Збірка дописів по розділу 'Проповіді'

Приходимо вшановувати померлого чи живого? Неділя про Йосифа з Ариматеї та мироносиць

Христос воскрес! Дорогі браття і сестри у Христі, ісповідники радості Христового Воскресіння, що стало не тільки подією життя Ісуса, але і основою нашої віри. Ми віримо не тільки у жертву Ісуса на хресті і погребення, але віримо, що Він вокрес, що живий.
Як каже апостол Павло : Коли ж бо Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна також віра ваша! 1 Коринтян 15:14.
Воскресіння є поясненням того, чому християни не мають страху  ні перед ворогами, ні перед злою силою, бо любов все перемагає. Нема страху ні перед смертю – бо кожного з нас чекає воскресіння і життя вічне.
Яка би не була ганебна смерть, чи знищення – Христос все переміг! Де є Бог, там смуток перемінюється на радість!
Памʼятаймо, що Страсна пʼятницю тривала лише один день, а подія воскресіння має відгомін на ціле наше життя, на цілу вічність. Саме Воскесіння надає нового значення усім стражданням, які стають перехідним етапом в житті людини, що має завершитися вічною радістю! Прочитати все »

Мир вам! Неділя про Тому віруючого!

Христос Воскрес! Дорогі браття і сестри, свідки воскреслого Христа!
Сьогодні у цю неділю ми продовжуємо святкувати Торжество Воскресіння нашого Господа Ісуса Христа. Відгомін цього торжества буде продовжуватись кожної неділі року. Це означає, що подія воскресіння є не лише подію життя Ісуса Христа, але ще й стосується найперше учнів і всіх тих, які послідували за Ним, щоб стати Дітьми Божими.
Відразу після Свого воскресіння Ісус впродовж 40 днів обʼявлявся апостолам і утверджував їх у вірі.
Сьогодні ми чуємо про початки цих об’явлень. Коли апостоли закриті від всього світу, і мабуть один перед одним, зустріли Христа, який став посеред них у домі, що був дуже знаковим для них усіх. Саме в цьому домі була їх остання зустріч – остання вечеря. Тепер вони тут зібрались в очікуванні незнати чого.
Дозволю собі припустити: чи вони могли би відкрити ті двері замкнені, які були закриті зі страху перед юдеями? Бо насправді страх блокує людину закриває її перед всім, що може бути загрозою для неї. Ми з малку навчені ховатись від небезпеки. Тому, коли закриваємось, то переконані, що цим бережемо себе від гіршого. Але чи буде “краще”?
Ісус не стукає в двері, Він просо стає посередині. Це вказує на те, що Господь хоче бути в центрі нашого життя і наших стосунків, але те є важлива причина. Він єдиний це робить задля нашого добра. Стає, щоб привернути увагу і щоб кожен почув те, що Він проголосить: Мир вам!
Це гарний знак того, що Ісус хоче увійти в наше життя, в його середину, і це робить тільки для того, щоб там залишити мир!
Можливо апостоли, які почули про воскресіння Ісуса у своєму серці могли фантазувати, що Він прийде задля того,  щоби сварити їх, але Він прийшов, щоб принести мир! Прочитати все »

Квітна Неділя (Аудіо)

Прочитати все »

Що ж є нашим  хрестом, яким зможемо відкрити ворота раю?

Дорогі браття і сестри, ось ми наблизились до третої неділі святого Великого посту, яка особливою назвою звертає нам увагу на святий хрест. Це не тільки середина посту, а це середина нашої духовної уваги. Бо саме хрест, символ Божої любові, є сповненням обіцянки Спасіння Людини. На хресті звершився цей Новий завіт: угода між Сином та усіма, хто увірує в Нього, та Батком, що готовий повернути колись втрачений людиною рай.
Пригадаймо у цей час посту, що Бог створив нас з великої любові для вічної радості та щастя. Адам і Єва, будучи в раю, перебували в Божій благодатті і любові. Вони їли плоди з дерева життя, яке створив в едемському саду Господь, щоб насичувати їх своїми благами вічно. Прочитати все »

Щоб в кожній ситуації змогли наповнити своє серце любовʼю, довіряючи Йому. 2 неділя Великого посту

Дорогі браття і сестри у Христі,  у другу неділю Великого посту ми продовжуємо разом подорожувати до світлого торжества Воскресіння. Подібно до апостолів, які послухали заклик Ісуса піти за Ним, так і ми відповіли на покликання, щоб прийти і подивитися, стати свідками і покликати інших до Христа!
Минулого разу пригадали про наше покликання іти за Христом, даючи Йому можливість показати нам те, що буде нас дивувати.
Хто довірився Христу і зробив цей мужній крок відвернути свій погляд від проблем цього світу, натомість звернути увагу на присутність Бога в нашому житті, той зміг зауважити, як в умиротвореному серці приходить світло: відчай перемінюється на надію, стан напруги і небезпеки перемінюєтьця на відкритість та очікування допомоги.
Таким чином, кожна трудність у нашому житті може нам нагадати про наші немочі і про потребу в інших. Для віруючої людини нічого не стається просто так. В усьому Бог хоче пригадати нам про любов, а вже нам вирішувати чим саме будемо наповнювати наше серце.
Відразу хочу наголосити, що великим заблудженням є думка про нашу самодостатність і всемогутність. Хто ставить собі це за ціль в житті, той наражає себе на духовну небезпеку – залишитись самому.
Уривок з Євангеліє від Марка про паралізованого чоловіка та віру його друзів нам пригадує, як важливо бути не самому. Адже саме ця ситуація, тобто хвороба паралітика, обʼєднала багатьох і виявила подиву гідне. Прочитати все »