В якого ти Бога віриш: караючого чи люблячого?

Loading

Христос воскрес
Дорогі браття і сестри у Христі, у сьогоднішньому уривку Євангелії від Івана (Йоана 9, 1-38). Ми згадуємо чоловіка, який був народжений сліпим. Ми чуємо запитання апостолів, яке нагадує також і багато наших подібних запитань: чому? за що? хто винен?

Саме ці запитання говорять нам про те, що є багато в нашому житті такого, що ми не в силі зрозуміти і охопити своїм розумом, бо це виходить за межі логіки нашого мислення. Приклад ситуації життя сліпого показує, що люди того часу і, мабуть сьогодні, думали по-своєму: якщо ти не такий, як всі, якщо ти маєш вади, то тебе покарано. Бо у нашому житті так є: ми нагороджуємо за добро і за кривду жадаємо помсти.
так виховували нас і так ми зрозуміли слово справедливість. У певній мірі батьки були нашими першими суддями. До того всього ми почали сприймати Бога, як головного Суддю, бо там, де ми не можемо винести вирок, там має бути Бог-суддя… Читати далі В якого ти Бога віриш: караючого чи люблячого?

Він і Самарянка…

Він і Самарянка…
Дві зустрічі в одному місці, але у різну мить життя
Такі різні, але такі важливі ці миті…

Він зав’язав розмову, а вона просто Його відкидала… 
Він шанував її вибір, хоч вона сама не знала чого сама бажає, чому вона тут і що тут робить …
він знав, у Нього ніколи немає випадковостей!
Читати далі Він і Самарянка…

У якого Бога ти віруєш? Яка буде наша відповідь ?

Loading

Христос воскрес!
Дорогі браття і сестри у Христі, після свого Воскресіння Ісус 40 днів являвся апостолам та утверджував їх у вірі, щось подібно як перед хресною смертю постійно перебував з апостолами, учнями та іншими людьми, щоб пригадати їм про Бога, Він намагався відновити зв’язок між Богом та людьми.
Бога, котрий хоче, щоб ми пізнали Його, як живого Бога, який хоче жити серед людей і щоб люди постійно відчували Його живу присутність. Тому Ісус постійно ішов назустріч людям, шукав їх. Людям потрібно було лише бути відкритими на Нього.
У п’яту неділю після Воскресіння свята Церква нам подає читання від Євангеліє від Івана(Йо.4,5-42), у якому згадується про розмову із Самарянкою. Ми чули, що у цій розмові було порушено багато тем: політика, релігія і особисте життя. Читати далі У якого Бога ти віруєш? Яка буде наша відповідь ?

А якщо святе місце вже більше не освячує? А хіба джерелом освячення не є Бог!?

Христос воскрес, дорогі браття і сестри об’єднані Торжеством Христового Воскресіння. Ця подія так сильно вплинула на історію людства, що стала центральною подією нашого духовного життя. Щонеділі цілий рік ми сповнюємось радістю цієї події, а  в особливий спосіб впродовж цих 40 днів, проголошуємо за прикладом апостолів аж до Торжества Вознесіння: «Христос воскрес – воістину воскрес».
Чи вартує так велично і постійно акцентувати на цій події цілий рік?
Так, це важко зрозуміти людині сучасної культури, де все має звершитись в один день, в одну годину, а краще в одній хвилині, щоб дати місце іншому емоційному пережиттю. Церква не схвалює, щоб люди шукали многоти яскравих подій, а запрошує стати учасником єдиної події, яка змінила людський світ – це Об’явлення людям присутності Бога живого, котрий подолав смерть фізичну і смерть гріха. Колись одна грішна подія в раю змінила історію людства, а тепер подія Воскресіння відкриває назад дорогу до раю – життя з Богом. Читати далі А якщо святе місце вже більше не освячує? А хіба джерелом освячення не є Бог!?

Йти на зустріч мертвому чи хотіти зустріти живого?

Loading

Дорогі браття і сестри об’єднані у радості у Христового Воскресіння, події котра змінила людство, вплинула на віру людей і дозволила по-іншому подивитися на Бога.

У Євангелії від Марка ми читаємо про те, як відбулись похорони Спасителя, як мироносиці несли миро, щоб намастити тіло, як сповнювались журбою через неможливість відкотити камінь і виконати приписи почитання тіла померлого. Ангел їм сповістив – Ви шукаєте Христа розп’ятого? Його немає тут!

Це наштовхує нас до думки: де і якого ми шукаємо Христа?
Чи часом не там, де вже Його нема?
Ми можемо нести Йому багато чого цінного, але чи це вже буде Йому потрібне? Читати далі Йти на зустріч мертвому чи хотіти зустріти живого?